قهوه پی بی

آخرین قیمت قهوه پی بی ارزان

قهوه پی­بی که از نوع قهوه روبوستا می­باشد، در کشور هند تولید شده و دارای کافئین بسیار بالایی است. تلخی زیاد و رنگ تیره این نوع قهوه آن را برای انواع میکس­های قهوه مناسب می­سازد. قهوه پی­بی ارزان، توسط شرکت­های بازرگانی و یا سایت­های معتبر اینترنتی به صورت کلی یا جزئی ارائه می­شود.

آشنایی با انواع قهوه

به طور کلی دو نوع درختچه­ ی قهوه به نام­های عربیکا و ربوستا وجود دارد. نوع سوم قهوه لیبرکاست که بسیار کمیاب است.
قهوه روبوستا که اغلب در آفریقای غربی و آسیا کشت می­شود، بسیار مقاوم در برابر آفتاب است و معمولاً در مناطق با ارتفاع کم رشد می­کند. میزان رشد این قهوه بسیار زیاد است و به همین دلیل این قهوه کم عطر و غلیظ می­باشد. شکل دانه قهوه روبوستا گرد است و کافئین و غلظت بسیار بالایی دارد. قیمت قهوه روبوستا در مقایسه با قهوه عربیکا کمتر است.

قهوه پی بی

قهوه عربیکا که با نام قهوه عربی نیز شناخته می­شود و میزان کشت آن در تمام دنیا بیشتر از قهوه روبوستا و در حدود 75 درصد تولید جهانی است. مقاومت این قهوه در مقایسه با قهوه روبوستا کمتر است. شکل دانه­های قهوه عربیکا کشیده است و برزیل بزرگترین تولیدکننده قهوه عربیکا در جهان است. کافئین کمتر، طعم دلچسب­ترو قیمت بالاتر از ویژگی­های قهوه عربیکا است.

ویژگی های قهوه پی بی

نام پی­ بی مخفف Peaberry Coffee به معنی دانه معیوب است. در این نوع از قهوه دو دانه قهوه به هم چسبیده است. بنابراین، هر دانه آن خواص دو دانه قهوه را دارد و کافئین دو دانه در یک دانه گنجانده شده است.
قهوه پی­بی که از نوع روبوستا می­باشد و محصول کشور هند است، یکی از پرکافئین­ترین و غلیظ­ترین دانه­های موجود در بازار است. قهوه پی­بی در مقایسه با اغلب قهوه­ها که بیضی­شکل هستند، گرد و دایره­ای می­باشد.

قهوه پی بی

قیمت قهوه پی بی

به علت تلخی بالای این نوع قهوه، این قهوه مشتریان خاص خود را دارد. قیمت این قهوه نیز در بازارهای فروش و یا سایت­های اینترنتی با توجه به کیفیت محصول، حجم سفارش و فله یا نوع بسته­بندی متغیر است.

تهیه قهوه پی بی ارزانقیمت

تهیه قهوه از مراکز فروش عمده و یا فروشگاه­های اینترنتی معتبر که این محصول را به صورت عمده عرضه می­کنند، باصرفه­تر است. همچنین، قهوه فله­ای در مقایسه با قهوه بسته ­بندی از قیمت مناسب­تری برخوردار است. به منظور تهیه قهوه پی­بی ارزان­قیمت، باید ارزیابی نرخ قهوه را از تمامی مراکز عرضه این محصول انجام داد و سپس بهترین و ارزان­ترین گزینه را انتخاب نمود.

قهوه پی بی

انواع روش های خرید قهوه پی بی

در حال حاضر روش­های متعددی برای تهیه انواع قهوه وجود دارد. از جمله مراکز تهیه قهوه می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1.   نمایندگی­های پخش قهوه
  2.   سایت­های معتبر خرید و فروش قهوه
  3.      فروشگاه­های زنجیره­ای بزرگ
  4. کافی­شاپ­ها و مراکز عرضه و سرو قهوه
  5.    فروشندگان لوازم قنادی

پست های مرتبط