دانه قهوه

آشنایی با دانه قهوه و انواع آن

با عطر خوش یک قهوه ی عالی چطورید؟! چنانچه شما نیز از عاشقان این نوشیدنی کهن و رازآمیز هستید، خوب است اطلاعاتی درباره ی دانه قهوه و انواع آن بدانید و حس خاص و خاطره انگیز این نوشیدنی محبوب را مهمان ما باشید!

اطلاعاتی درباره ی دانه ی قهوه

دانه قهوه چیست؟

دانه ی قهوه در واقع همان بذر یا تخم گیاه قهوه است. میوه ی قهوه ای میوه ای شبیه گیلاس است که دارای پوست نازک و گوشت است و هسته ای کوچک دارد. این هسته در اصطلاح گیاه شناسی شَفت نیز نامیده می شود. دانه قهوه تقریباً شبیه و هم اندازه ی دانه ی لوبیا است و به همان صورت نیز می تواند به دو قسمت مسطح تقسیم شود. قهوه نخستین بار در مناطق کوهستانی یمن یافت شده است.

گیاه قهوه در بین مدارهای رأس الجدی و رأس السرطان یعنی در محدوده هایی که به استوا نزدیک تر هستند، رشد بیشتری دارد. این گیاه به غیر از برزیل، در کشورهای هند، جاوه، برخی کشورهای اروپایی، کارائیب و امریکای شمالی نیز کشت می شود اما در حال حاضر در حدود 45 درصد از قهوه دنیا در آمریکای جنوبی و به ویژه در برزیل تولید می گردد.

دانه قهوه

 انواع بذر قهوه

دو نام عمده در هنگام خرید و فروش دانه ی قهوه به گوشتان می خورد؛ عربیکا و روبوستا. این نام ها نشأت گرفته از درختانی هستند که پذر قهوه از آن ها گرفته شده است.  این انواع، در عطر و طعم، میزان کافئین و ظاهر با هم متفاوت هستند. البته جدای از درختان، مناطق کشت هرکدام نیزمی تواند قهوه ی متفاوتی به دست بدهد.

خرید دانه قهوه

اگر از همکاران عزیز ما در زمینه ی عرضه ی دانه ی قهوه هستید و یا در گروه خوبان کاربلد حرفه ی کافی شاپ داری می باشید، در زمینه ی فروش عمده دانه قهوه در خدمت شما عزیزان هستیم. چنانچه از عاشقان قهوه و زبردستان تهیه ی آن هستید و دوست دارید عطر قهوه را همیشه در کنجی از منزل خود داشته باشید، فروش دانه قهوه با کیفیت فوق العاده به صورت عمده از طریق این سایت برای همه ی شما عزیزان امکان پذیر است. دست به کار شوید و این خاطره انگیز دوست داشتنی را به خود و عزیزان هدیه کنید.

مطالب مرتبط