دانه قهوه روبوستا

بهترین مارک قهوه روبوستا

بهترین مارک قهوه روبوستا

بهترین مارک قهوه روبوستا، یا شاید بهتر است بگوییم بهترین نوع قهوه روبوستا کدام است؟ اصلا بهترین نوع قهوه کدام است؟ آیا عربیکا تنها گونه قهوه ای است که می توان آن را با کیفیت در نظر گرفت؟ آیا روبوستا همیشه باید بد باشد؟

در این مطلب می خواهیم به سوالات بالا پاسخ دهیم، لطفا تا پایان ما را همراهی کنید.

قهوه روبوستا حدود 40 درصد از تولید جهانی قهوه را به خود اختصاص داده است. این گیاه سریعتر از عربیکا رشد می کند و در شرایط آب و هوایی شدید تحمل بیشتری دارد، اما اغلب در تولید و فرآوری به آن توجه خاصی نمی شود.

روبوستا که به دلیل طعم ضعیف شهرت دارد، به طور گسترده ای توسط دوستداران قهوه تخصصی رد می شود. اما اگر با تمرکز بر کیفیت رشد و فرآوری شود، آیا می تواند یک فنجان خوشمزه قهوه را بسازد؟ بگذارید روبوستا را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

بهترین نوع قهوه برای دوستداران این نوشیدنی محبوب کدام است

بهترین نوع قهوه برای دوستداران این نوشیدنی محبوب کدام است

بیایید آن را کمی واضح تر بیان کنیم: در مورد طعم و عطر، قهوه عربیکا پیچیدگی بیشتری نسبت به قهوه روبوستا دارد. و این تا حدی به این دلیل است که این دو گونه در سطح عناصر شیمیایی موجود در گیاه قهوه متفاوت هستند.

متخصصین می گویند که قهوه عربیکا دارای سطوح پایین تری از کافئین، اسیدهای آمینه و اسیدهای کلروژنیک در مقایسه با قهوه روبوستاست،  اما دارای 60 درصد روغن بیشتری است. اسیدهای کلروژنیک به نت های گس کمک می کنند، بنابراین مقادیر کاهش یافته در قهوه عربیکا به کیفیت بهتر فنجان نهایی کمک می کند. مشخص است که بسیاری از ترکیبات فرار معطر در قطرات روغن حل شده و در حین دم شدن آزاد می شوند، بنابراین کمتر بودن روغن دانه قهوه ممکن است برخی تفاوت ها در کیفیت یک فنجان قهوه بعمل آمده به ویژه در اسپرسو  بین قهوه عربیکا و روبوستا را توجیح کند.

روبوستا به دلیل داشتن نت های تلخ، که تلخی آن نیز ممکن است مربوط به مقدار زیاد کافئین آن باشد مورد انتقاد قرار می گیرد. رستری های تخصصی بسیاری تا حد زیادی آن را کنار گذاشته اند. و اغلب در قهوه های مخلوط مورد استفاده قرار می گیرد.

کیفیت قهوه نه تنها از شیمی دانه ها بلکه از مجموعه ای از انتخاب های بشر ناشی می شود. قهوه های عربیکای خوش عطر و طعمی که امروز می نوشیم فقط هدیه طبیعت نیستند، بلکه نتیجه قرن ها انتخاب هستند که بر عوامل مرتبط با کیفیت تأکید کرده اند. و سپس ما انتخاب، تولید، فرآوری، برشته و دم کردن را انجام می دهیم که هر کدام بر ویژگی های حسی یک قهوه تأثیر می گذارد.

به طور قابل توجهی، سرمایه گذاری زمان و منابع بیشتری به عربیکا در مقایسه با روبوستا در سراسر زنجیره تأمین داده می شود، که تأثیر زیادی بر نوشیدنی نهایی دارد.

موسسه کیفیت قهوه (CQI) می گوید: “روبوستا اغلب به دلیل کیفیت نامطلوب، که مستقیماً به نحوه فرآوری آن مربوط می شود، نادیده گرفته می شود.اغلب اوقات، قهوه روبوستا با صدها نقص معامله می شود و کیفیت فرآوری آنها در اولویت قرار نگرفته است. اما اگر به درستی فرآوری شود چه؟ این می تواند بر تمامی زنجیره تولید که کشاورز است تا تامین را متاثر کند.

بهترین قهوه روبوستا

 

قهوه روبوستا

قهوه ی روبوستا با همه توصیفات باز هم یکی از پرمصرف ترین نوع قهوه هاست. در سراسر دنیا علاقه مندان کافیین، این نوع از قهوه، آن را به یکی از پر متقاضی ترین دانه های قهوه تبدیل کرده اند. و برند های بسیاری را بر سر رقابت با هم نشانده اند. بنابراین انتخاب و گزینش یک برند به عنوان بهترین مارک قهوه روبوستا کار چندان آسانی نخواهد بود.

این انتخاب کار آسانی نیست زیرا اگر کمی از خرید و فروش دانه های قهوه در بازار های جهانی قهوه مطلع باشید، حتما خواهید دانست که دانه های قهوه ی عربیکا و روبوستا دو نوع از پر مصرف ترین نوع دانه های قهوه در میان علاقه مندان به قهوه می باشند. از این جهت بیشترین میزان خرید و فروش دانه های قهوه را به خود اختصاص داده اند. از این جهت کمپانی های فعال در زمینه ی قهوه ی بسیاری در طی سالیان کوشیده اند تا هر یک موفق به تولید بهترین مارک قهوه روبوستا شوند.

از آنجا که قهوه روبوستا به طور معمول طعم خوبی برای برخی از افراد ندارد، معمولاً به تنهایی مصرف نمی شود. اغلب آنها را با دانه های عربیکا مخلوط می کنند تا طعم شیرین تر و خوش طعم عربیکا را دریافت کنند، در عین حال شامل کافئین بالای روبوستا نیز باشد.

بهترین مارک قهوه روبوستا کدام است

 لاوازا، لاین کرما گستو  Lavazza Crema e Gusto

نام تجاری قهوه Lavazza robusta نمونه ای عالی از ترکیب روبوستا و عربیکاست. دانه قهوه غالب این ترکیب 70 درصد روبوستاست که این، موجب کافیین و غلظت بالای قهوه می شود.
اما، 30 درصد عربیکا شیرینی را به طعم می افزاید تا تلخی روبوستا بر نوشیدنی غلبه نکند.

ترکیب Lavazza شامل یک نت شکلاتی است که خریداران آن را دوست دارند. این قهوه یک رست بسیار تیره دارد که برای استفاده در اسپرسو یا استفاده از فرنچ پرس توصیه می شود.

اگر شما یک مصرف کننده قهوه با رست مدیوم هستید، این قهوه برای شما مناسب نیست. این محصول در درجه رست بسیار تیره قرار دارد. که با عنوان رست ایتالیایی توصیف می شود.

این محصول امتیاز 4 از 5 را بین دوست دارن قهوه میکس کافیین بالای با رست تیره را از آن خود کرده است.

شرایط تاثیر گذار در انتخاب بهترین مارک قهوه روبوستا

اما لازم به ذکر است که دانه های قهوه روبوستا به خودی خود از درجه کیفی و مرغوبیت نسبتا قابل قبولی برخوردار می باشند. بنابراین این کار بسیاری از کمپانی ها را تا حدود زیادی راحت می کند. اما باید این را هم در نظر داشت که دانه های قهوه ی روبوستا به یک نوع خاص محدود نمی شوند و از جهات بسیاری دارای طیف گسترده ای می شوند که ناخودآگاه به عنوان کسی که آن را می چشید در طعم و مزه و بوی آنها تفاوت هایی را حس خواهید کرد.

بهترین مارک قهوه

زیرا معمولا یک برند خاص هم قهوه های روبوستایی را با ویژگی های یکسانی تولید نخواهد کرد. و وقتی شما مدل های مختلف آنها را امتحان می کنید، متوجه ی درجه ی تندی عطر و طعم شان، درجه ی روست های متفاوت شان خواهید شد. زیرا دانه های قهوه ی روبوستا در جغرافیا های مختلفی پرورش داده می شوند و این طبیعی ست که به عنوان مثال دانه قهوه روبوستا برزیل تفاوت های ریزی با دانه قهوه روبوستا اندونزی داشته باشد.

پست های مرتبط