قهوه

تاریخچه قهوه استارباکس + معرفی محصولات استارباکس

تاریخچه قهوه استارباکس

با تاریخچه قهوه استارباکس بیشتر آشنا شوید

استارباکس و انواع قهوه استارباکس این روزها در جهان بسیار پر طرفدار است. کمپانی استارباکس، یک کمپانی امریکایی است. اولین فروشگاه استارباکس در ۳۰ مارس سال ۱۹۷۱ در شهر سیاتل آمریکا با همکاری سه دوست به نام‌های جری بالدوینیک (معلم تاریخ)،

زو سیگل (نویسنده) و گوردون بوکر (معلم زبان انگلیسی)تاسیس شد. این دوستان در دانشگاه سانفرانسیسکو با یکدیگر آشنا شده بودند و با الهام از آلفرد پیت اقدام به راه‌اندازی کسب و کار خود نمودند.

آلفرد پیت مهارت بو دادن و رست قهوه را به این افراد آموزش داد و این دوستان اولین فروشگاه قهوه استارباکس خود را راه‌اندازی کردند.

تاریخچه قهوه استارباکس

استارباکس به چه معناست؟

شاید در رابطه با نام این برند برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که استارباکس به چه معناست و دلیل انتخاب این نام چه بوده است؟ در آن زمان گوردن بوکر به همراه تری هکلر مالک یک آژانس تبلیغاتی بود.

تری هکلر اعتقاد داشت که اسامی که با ST آغاز می‌شوند برای تبلیغات دارای قدرت بیشتری هستند و انتخاب نامی که با ST آغاز شود را به مالکان استارباکس پیشنهاد داد. در نتیجه مالکان به تهیه لیستی از اسامی که با ST آغاز شوند پرداختند و در نهایت به نام Strabo که نام یک معدن قدیمی بود رسیدند.

در آن هنگام گوردن بوکر به یاد نام شخصیت رمان موبی به نام Starbuck افتاد و مالکان این نام را برای فروشگاه خود انتخاب کردند. در ابتدای فعالیت، حوزه فعالیت استارباکس تنها فروش دان قهوه استارباکس بود و حتی زمانیکه هاوارد شولتز پیشنهاد فروش نوشیدنی گرم را به این دوستان ارائه داد با پاسخ منفی مواجه شد.

زیرا در آن سال‌ها بیشتر مردم قهوه خود را تنها در خانه سرو می‌کردند و از نظر مالکان استارباکس ورود به حوزه فروش نوشیدنی می‌تواند استارباکس را از هدف اصلی خود دور کند.

با وجود رد پیشنهاد، شولتز انگیزه خود را از دست نداد و در سال ۱۹۸۵ موفق شد تعدادی کافی شاپ را تاسیس نماید. در سال ۱۹۸۷ کافی شاپ‌های شولتز با شرکت استارباکس ادغام شد و اولین کافی شاپ‌ها تحت نام و برند استارباکس ایجاد گردید.

کمپانی استارباکس در حال حاضر در ایالات متحده تعداد ۱۲۹۳۷ شعبه، در کانادا تعداد ۱۲۷۳ شعبه و در ژاپن تعداد ۹۷۱ شعبه دارد. استارباکس علاوه بر شعبی که ذکر شد شعبه‌های دیگری در کشورهای مکزیک، شیلی، پرو، عربستان، ترکیه، استرالیا، چین، لبنان، امارات، اندونزی، مالزی، ایرلند، آلمان، فرانسه، یونان، اتریش و اسپانیا دارد. استارباکس برای تولید قهوه‌های خود فقط از دانه‌های قهوه عربیکا استفاده می‌کند. این شرکت تمام تلاش خود را می‌کند تا از دانه‌های عربیکا که در مناطق مرتفع تهیه شده‌اند استفاده نماید، زیرا عطر و طعم پیچیده تر و قوی تری دارند.

محصولات شرکت استارباکس

شرکت استارباکس محصولات خود را در دو مدل عرضه می‌کند:

۱. محصولات قهوه آماده و سایر نوشیدنی‌ها برای سرو و بیرون بر

۲. دانه‌ها و پودرهای قهوه

محصولات قهوه آماده برای سرو استارباکس، شامل نوشیدنی‌های گرم و سرد از قبیل قهوه، چای و آبمیوه است. قهوه‌های آماده استارباکس مدل‌های گوناگونی مانند: قهوه اسپرسو، قهوه ترک، قهوه فرانسه، لاته، موکا، قهوه آمریکانو و موارد مشابه دیگر دارد.

استارباکس در بخش محصولات خام یا اولیه که شامل دانه‌ها و پودرهای قهوه است دارای تنوع بالایی است و محصولاتی از نژادها با درجه کیفی‌های متفاوتی دارد.

در ادامه این مقاله، بهترین دانه های قهوه استارباکس را به شما معرفی مینماییم.

Starbucks Sumatra Dark Roast Whole Bean Coffee – استارباکس سوماترا با رست روشن و دانه های کامل

سوماترا نام منطقه‌ای در کشور اندونزی است که قهوه‌های با کیفیتی تولید می‌کند. منطقه سوماترا یکی از معروف‌ترین انواع قهوه اندونزی را دارد و یکی از اسامی قهوه که در بیشتر مغازه‌های فروش قهوه به چشم می‌خورد این منطقه است.

از جمله ویژگی‌های قهوه‌های سوماترا استارباکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانه های قهوه با رست تیره

۱۰۰ درصد عربیکا

اسیدیته بسیار کم

طعم قوی و پررنگ با رایحه خاکی و گیاهی

اگر بگوییم قهوه سوماترا استارباکس بی‌نظیرترین ترکیب قهوه استارباکس است، اغراق نمی‌کنیم. رست تیره سوماترا در عین حال قوی و خوش طعم است و یک فنجان از این قهوه‌ی استارکس مورد علاقه هر عاشق قهوه است و لذت و طعم به یاد ماندنی را برای او به ارمغان خواهد آورد.

تاریخچه قهوه استارباکس

Starbucks Breakfast Blend Medium Roast Whole Bean Coffee – استارباکس مخلوط صبحانه با رست متوسط

یکی از محصولات محبوب استارباکس قهوه صبحانه استارباکس است که دارای رست ملایم است. از ویژگی‌های محصول می‌توان به طعم صاف و قدرت مناسب اشاره کرد برخی دیگر از ویژگی‌های محصول عبارت است از:

دانه‌های ۱۰۰ درصد قهوه عربیکا

رست متوسط ​​با یک تندی سبک

دانه‌های قهوه از آمریکای لاتین

دانه‌های قهوه خیلی روغنی، مناسب برای نوشیدنی‌های اسپرسو

طعم غنی و صاف با طعم و مزه روشن

Starbucks Caffe Verona Dark Roast Whole Bean Coffee – قهوه استارباکس ورونا با رست تیره

رست تیره استارباکس یک ویژگی عمده دارد و آن طعم غنی، پررنگ و اسیدیته کم است. احتمالاً انتظار دارید که این رست طعم تلخی داشته باشد اما اینطور نیست. دانه‌های قهوه عربیکا مانند روبوستا نت تلخ ندارند و از آنجا که تمام مخلوط‌های استارباکس ۱۰۰ درصد عربیکا هستند. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

طعم غنی و پررنگ با رایحه شکلات

دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

دانه‌های کاملا روغنی

دانه‌های قهوه کشت شده در آمریکای لاتین

 Starbucks Pike Place Roast Coffee Medium Roast

این قهوه‌ی استارباکس دارای دانه‌هایی با رست متوسط ​​است و مناسب برای تهیه قهوه اسپرسو و سایر نوشیدنی‌های بر پایه‌ی اسپرسو (کاپوچینو، لته) است. دانه‌های این محصول کاملا روغنی است و رست خیلی تیره‌ و قوی‌ای ندارد و  مناسب برای افرادی است که قهوه‌های متوسط علاقه دارند.

از ویژگی‌های این محصول قهوه استاربکس می‌توان به طعم صاف و متعادل آن اشاره کرد. برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارت است از:

مخلوط دانه‌های قهوه‌ی اقیانوس آرام و آمریکای لاتین

۱۰۰ درصد عربیکا

دانه ها کاملا روغنی و مناسب برای نوشیدنی‌هایی بر پایه اسپرسو

طعم قوی با طعم های کاکائو و آجیل

Starbucks Guatemala Antigua – استارباکس گواتمالا آنتیگوا

قهوه‌ی گواتمالا آنتیگوا یک جایگزین مناسب و عالی برای دانه‌های قهوه Casi Cielo است که فقط مدت کوتاهی در طول یک سال در دسترس است. از ویژگی‌های بارز این محصول می‌توان به طعم شیرین آن اشاره کرد که سبب می‌شود قهوه‌ی مناسبی برای ترکیب با انواع خامه، شیر و شربت باشد.

از ویژگی‌های قهوه گواتمالا آنتیگوا استارباکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 رست متوسط ​​با مزه نرم و لطیف

دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

طعم کاکائو و ادویه

 دانه‌هایی از مزارع قهوه آمریکای لاتین

دانه‌هایی نه چندان روغنی

لازم به ذکر است که این قهوه‌ی استارباکس یکی از محصولات و ترکیبات خوب استارباکس برای تهیه اسپرسو با دستگاه‌های اسپرسوساز است.

Starbucks French Roast Whole Bean Coffee –  قهوه استارباکس فرانسه با رست کامل

تا به اینجای مقاله محصولاتی از شرکت استارباکس را به شما معرفی کردیم که مناسب برای تهیه قهوه اسپرسو و سایر نوشیدنی‌ها بر پایه اسپرسو بود، اکنون قصد داریم تا شما را با یکی از محصولات این شرکت که برای تهیه قهوه فرانسه است آشنا کنیم.

این قهوه‌ی استارباکس مخصوص عاشقان قهوه و به ویژه قهوه فرانسه است. قهوه فرانسوی استارباکس با رست تیره دارای طعم قوی و دودی است. بهترین توصیف در مورد این قهوه‌ی استارباکس طعم و مزه قوی و بدون تلخی است. برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارت است از:

رست بسیار تیره

دانه های بسیار روغنی

طعم قوی و کامل با عطر و طعم دودی

دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

دارای بدنه سبک و اسیدیته بسیار کم

محصول مزارع کشورهای آمریکای لاتین

تاریخچه قهوه استارباکس

Starbucks House Blend Whole Bean Coffee

این ترکیب قهوه استارباکس کمی نرمتر از Pike Place Roast است. اگر یک فنجان قهوه خوب می‌خواهید که خیلی قوی نباشد، یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما این محصول است. دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا تضمین می‌کنند که هیچ تلخی در نوشیدنی صبحگاهی مورد علاقه شما وجود نخواهد داشت.

برای کسانی که رست تیره را دوست ندارند و از تلخی آن آزرده می‌شوند این محصول قهوه استارباکس یک انتخاب مناسب است. ویژگی‌های این محصول عبارت است از:

دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

 مخلوط دانه‌های قهوه از آمریکای لاتین

رست متوسط ​​با اسیدیته کم

طعم غنی با نت‌های شکلات و آجیل

ایده آل برای دستگاه‌های اتوماتیک اسپرسو

Starbucks Kopelani Blend – مخلوط استارباکس کوپلانی

این قهوه ترکیبی از دانه‌های قهوه منطقه Kona و آمریکای لاتین است. رست این قهوه تیره است و اگر انتظار طعم سبک و شکلاتی دارید این محصول انتخاب مناسبی برای شما نیست.

قهوه مخلوط استارباکس کوپلانی مناسب برای افرادی است که علاقه‌مند به قهوه‌هایی با طعم غنی و پررنگ هستند. برای آشنایی بیشتر شما دوستداران قهوه‌ی استارباکس به برخی از ویژگی‌های این محصول در زیر اشاره شده است.

دانه های قهوه از آفریقای شرقی و آمریکای لاتین

رست تیره با طعم غنی و قوی

دارای رایحه‌ی کارامل و طعم شیرین

دانه‌های قهوه Ka’u از منطقه Kona

Starbucks Veranda Blonde Roast Blend

این یک ترکیب استارباکس برای کسانی است که طعم سبک و صاف دوست دارند مناسب است. اگر معده شما به رست تیره یا متوسط ​​حساس است، باید این محصول را امتحان کنید. این قهوه استارباکس برای نوشیدنی‌های مخلوط با شیر، خامه، وانیل یا کارامل مناسب است.

برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارت است از:

رست سبک با طعم نرم و ملایم

دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

مخلوط قهوه مزارع آمریکای لاتین

طعم سبک با رایحه شکلات و آجیل

مناسب دستگاه‌های اسپرسو

دانه های قهوه‌ی نه چندان روغنی

این مقاله با هدف ارائه راهنمایی به دوستداران قهوه‌ای که علاقه‌مند به محصولات استارباکس هستند تهیه شده است. امیدواریم که این لیست به شما کمک کند تا یکی از ترکیبات قهوه را که با سلیقه شما سازگار است پیدا کنید.

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.