قهوه

تاریخچه هنر لته آرت و مبانی آن

تاریخچه هنر لته آرت و مبانی آن

در این مقاله به معرفی کامل لاته آرت و تاریخچه آن می پردازیم. لاته که به آن لته هم گفته می شود نوشیدنی بر پایه قهوه و شیر است. زمانی که طرح ها و الگوهایی به وسیله میکروفوم های شیر بر روی سطح لاته انجام شود. به آن لاته آرت گفته می شود. با بررسی تاریخچه هنر لته آرت و مبانی آن همراه قهوه سیراف باشید.

تاریخچه هنر لته آرت و مبانی آن

ساخت یک لاته آرت حرفه ای

از ویژگی های برجسته هنر لاته حرفه ای تعریف الگو و تقارن، کنتراست خوب و براق بودن و بدون حباب قابل مشاهده است. شما برای طراحی لته آرت حرفه‌ای علاوه بر تجربه به دستگاه‌های مناسب برای تهیه اسپرسو و فوم شیر نیاز دارید. چرا که کیفیت اسپرسو، شیر و فوم شیر بر کیفیت طراحی لاته شما تاثیر مستقیم دارد. برای ایجاد یک طراحی لاته آرت، باید مهارت های اساسی باریستا را فرا بگیرید. قهوه اسپرسو باید خوب عصاره گیری شده باشد. میکروفوم های شیر ساخته شده نرم و ابریشمی باشد. کلاسیک ترین طرح های هنری لاته قلب و طرح برگ مانند است. باریستاهای باتجربه تر نیز توانایی طراحی قو و لاله هستند که هر دو تنوع های زیادی دارند.

رومن کلپاکتسی، مربی باریستا از انجمن باریستا فنلاند می گوید: هنگامی که به تکنیک های اصلی تسلط پیدا کردید، می توانید با تغییر الگوهای سنتی، طرحهای جدید بی پایان ایجاد کنید. فرایند تهیه لاته آرت تکنیکی است که با ریختن شیر و میکروفوم های شیر در درون پیچر از ارتفاع مشخصی داخل کاپ قهوه و حرکات و جابه جایی های پیچر طرح و الگو ها ایجاد می شند. هنر لاته آرت دنیای بزرگی است که شما می توانید با یادگیری و مهارت آن طرح ها و الگوهای شگفت انگیز بسیاری را پیاده سازی کنید.

از تاریخچه لاته آرت تا رسانه های اجتماعی

تاریخچه هنر لته آرت بر میگردد به چند دهه پیش در ایتالیا برای اولین بار ترکیب اسپرسو با شیر به هنر تجسمی تبدیل شد. اما اعتبار ساخت جریان اصلی هنر لاته متعلق به کافی شاپ های ایالات متحده است. فنجان های قهوه تزئین شده با نقش و نگار در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 در ایالات متحده محبوش شدند.سپس گسترش آن در سراسر جهان آغاز شد. در دهه 2000 هنر لاته به استرالیا و کشورهای شمال اروپا نیز رسید. امروزه، بزرگترین رونق آن در آسیا اتفاق می افتد. باریستاهای آسیایی به ویژه در مسابقات جهانی برای لاته آرت عملکرد خوبی دارند.

تاریخچه هنر لته آرت و مبانی آن

کولپاکتسی، مربی باریستا می گوید: باریستاهای آسیایی از نظر اخلاقی واقعا قدرتمند هستند و برای رسیدن به قله ها ثابت قدم و با انگیزه هستند. محبوبیت هنر لاته همزمان با افزایش کلی آگاهی مصرف کنندگان در مورد قهوه رشد کرده است. مصرف کنندگان امروز یاد گرفته اند که بر کیفیت قهوه پافشاری کنند. ظهور و همه گیری رسانه های اجتماعی نیز مطمئنا در تبدیل شدن هنر لاته آرت به پدیده ای جهانی نقش داشته است. اکنون تمرکز بسیار بیشتری برای ارائه این نوشیدنی است. زیرا مشتریان عاشق به اشتراک گذاشتن تصاویر فنجان های زیبا قهوه به صورت آنلاین هستند.

در اینستاگرام پست های زیادی با هشتگ لته آرت وجود دارد. در یوتیوب محبوب ترین ویدیوهای لاته آرت بازدید بسیار بالایی دارند. برندگان مسابقات قهرمانی باریستا و لاته آرت در رسانه های اجتماعی محبوبیت پیدا می کنند. و الگویی برای سایر باریستا ها خواهند شد.

بررسی لته آرت از لحاظ ترکیبات

هنر لاته مخلوطی است از: کرما، که یک امولسیون از روغن قهوه و قهوه دم کرده است. و میکرو فوم، که یک کف هوا در شیر است. شیر به خودی خود امولسیونی از کره چربی در آب است. در حالی که قهوه مخلوطی از مواد جامد قهوه در آب است. هیچ یک از این این ترکیبات پایدار نیستند. کرما از اسپرسو پراکنده می شود، در حالی که میکرو فوم از کف خشک تر و شیر مایع جدا می شود. هر دو در عرض چند ثانیه به طور قابل توجهی تخریب می شوند، بنابراین هنر لاته فقط به مدت کوتاه ادامه می یابد.

طرز تهیه لاته با دستگاه اسپرسو ساز

دستگاه اسپرسو از تجهیزات کافی شاپ بوده و برای تهیه کافه لاته بسیار مناسب است. می‌توانید برای برای مصارف خانگی از اسپرسوساز خانگی استفاده کنید.

مرحله اول: باید یک الی دو شات اسپرسو را تهیه کرده و کف فنجان قهوه می‌ریزیم. سعی کنید دستگاه آسیاب قهوه و اسپرسوساز مناسبی را انتخاب کنید چون بر کیفت اسپرسو دارد.

مرحله دوم: به کمک نازل بخار فوم شیر را می‌گیریم. بدین صورت که شیر سرد و پرچرب را در ظرف مناسب ریخته و نازل بخار را درون شیر قرار می‌دهیم. شیر نازل بخار را تا انتها باز می‌کنیم تا شیر داغ شده و فوم شیر از آن جدا شود.

مرحله سوم: شیر و مقدار کمی از فوم شیر را به ترتیب به اسپرسو اضافه می‌کنیم و قهوه لاته ما آماده‌است.

تاریخچه هنر لته آرت و مبانی آن

4 نکته مهم برای تهیه یک لاته آرت حرفه ای :

نکته اول: حواستون باشه بعد از گرفتن اسپرسو تنها 10 ثانیه وقت دارید تا شیر رو به اون اضافه کنید زیرابعد از آن کرما اسپرسو از بین میرود. پس جوری برنامه ریزی کنید که هم شیر فوم دار و هم اسپرسو همزمان آماده باشند.

نکته دوم: با ریختن دورانی شیر از ارتفاع تقریباً 3 سانتی متری و با هدف قرار دادن وسط فنجون میتوانید لاته آرت قلب رو درست کنید که یکی از پرطرفدار ترین طرح هاست. یادتون باشه که باید 70 درصد شیر رو به همین روش اضافه کنید.

نکته سوم: به طور کلی برای نقش بستن طرح های شبیه به قلبی باید شیر رو در انتهای کار از سمت پایین به بالا بکشید.

نکته چهارم: سعی کنید برای خرید قهوه اسپرسو از میکس قهوه استفاده کنیید و درصدی رو از دانه های روبوستا استفاده کنیید تا کرما خوبی به شما  بدهد.

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.