قهوه سیراف, قهوه

تجهیزات مورد نیاز برای یک کافه

تجهیزات مورد نیاز برای یک کافه

تجهیزات کافه از موارد مهم و تاثیرگذاری می باشد که همواره باید به آن توجه ویژه داشت و این تجهیزات به نوعی در اولویت کار کافه قرار دارند و ما در قهوه سیراف سعی کرده ایم به برخی از این موارد اشاره کنیم اما کافه چگونه مکانی است؟

کافه به معنی مکانی عمومی برای نشستن و صرف کردن چای و قهوه و شیرینی است. کافه ها بیشتر از کافی شاپ ها تبدیل به پاتوق می شوند و مکان های دنجی برای دورهمی های دوستانه هستند. برای داشتن ایده در مورد تجهیزات مورد نیاز برای یک کافه ، نگاهی به اطلاعات زیر بیندازید.

لیست لوازم کافه

تجهیزات مورد نیاز برای یک کافه

دستگاه اسپرسو ساز :

برای تهیه یک فنجان اسپرسو عالی و بازگرداندن مشتریان خود ، شما به تجهیزات پیشرفته ای نیاز خواهید داشت. کیفیت در این انتخاب مهم است و می تواند این خرید را به یکی از پرهزینه ترین خرید ها تبدیل کند. وقت خود را صرف تحقیق در مورد دستگاه اسپرسو خود کنید ، نه تنها به دنبال کیفیت باشید بلکه از سرعت و کارآیی آن نیز اطمینان حاصل کنید زیرا مشتریان به سرعت سرویس دهی اهمیت خواهند داد.

قهوه ساز:

به طور طبیعی ، قهوه در مرکز تجارت شما قرار دارد. بالاخره کافه بدون قهوه که نمی شود ، پس شما به یک قهوه ساز با کیفیت و کارآمد نیاز خواهید داشت. قهوه ساز شما باید از دوام کافی برای تولید مقدار زیادی قهوه در روز برخوردار باشد و به اندازه کافی  برای پاسخگویی به تقاضای مشتریان در شلوغ ترین زمان های روز سریع باشد.

مخلوط کن یا بلندر :

شما به یک مخلوط کن با محافظ صوتی احتیاج دارید تا بتوانید نوشیدنی هایی مانند لاته و ماکیاتو را تهیه کنید. محافظ صدا به شما امکان می دهد بدون ایجاد مزاحمت در محیط کسب و کار خود از مخلوط کن استفاده کنید ، این امر مخصوصاً برای  کافه هایی که فضاهای کوچکی دارند و در آن فاصله کمی بین منطقه آماده سازی نوشیدنی و محل نشستن وجود دارد بسیار مهم است.

آسیاب قهوه و اسپرسو :

با داشتن یک آسیاب قهوه در کافه خود می توانید برای مشتریان قهوه تازه دم کنید. قهوه بعد از اینکه آسیاب می شود باید فورا مصرف گردد و مصرف نکردن آن باعث می شود طعم و عطر کهنگی بگیرد پس برای اینکه به مشتریان خود قهوه ای تازه و خوش طعم ارائه بدهید خرید یک آسیاب می تواند به شما کمک کند.

تمپر قهوه

تمپر قهوه یک ابزار دستی کوچک است که برای فشرده سازی دانه های اسپرسو دورن فیلتر قبل از دم کردن استفاده می شود. اكثر تمپرها از جنس فلز هستند و برخی نیز با دستگیره های تزئینی تهیه می شوند. این مهم است که مطمئن شوید که اندازه تمپر و دستگیره آن با اندازه سبدهای فیلتر (صافی) در دستگاه اسپرسو شما مطابقت دارد. می توان تمپر را یکی از مهمترین تجهیزات کافی شاپ نامید. به دلیل اینکه نیرویی که به وسیله تمپر بر پودر قهوه وارد می کنید تاثیر بسیاری در عطر و طعم نهایی اسپرسو شما دارد.

دستگاه یخ در تجهیزات کافه :

یخ یک ماده اساسی در اسموتی ها، و سایر نوشیدنی های سرد است. بنابراین داشتن یک دستگاه یخ ساز قابل اطمینان ضروری است. محبوب ترین دستگاه یخ ساز ، یخ ساز حبه ای است که بیشتر در رستوران ها، قصابی ها و آبمیوه فروشی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تجهیزات مورد نیاز برای یک کافه

سیستم تصفیه آب :

آب خوب ستون فقرات قهوه عالی است. نصب یک سیستم تصفیه آب خوب می تواند در کیفیت قهوه تأثیر بگذارد. شاید برای شما پیش آمده باشد که از بهترین نوع قهوه استفاده کنید اما طعم قهوه طعم دلخواه شما نباشد این شاید به دلیل آبی است که شما برای درست کردن قهوه استفاده کرده اید. بهتر است بدانید که 98 درصد قهوه از آب تشکیل می شود پس برای داشتن قهوه خوب باید آبی را که برای آن استفاده می کنید تصفیه شده و مناسب باشد.

پارچ های مخصوص ریختن قهوه درون فنجان

برای ساخت نوشیدنی های خاص مانند لاته و کاپوچینو ضروری است، از پارچ های براق کننده بر روی دستگاه اسپرسو شما استفاده می شود تا شیر را که در طول فرآیند نوشیدن به اسپرسو اضافه می شود،کف کند. علاوه بر آن به راحتی می توانید با استفاده از آن ضمن اضافه کردن شیر به اسپرسو با ساختن طرح های هنری در فنجان، خلاقیت شما نیز سهمی در لذت بردن مشتری داشته باشد.

یخچال و فریزر :

شما در حال کار با تعداد زیادی کالای فاسدشدنی و بسیاری از مواد مختلف خواهید بود. این بدان معناست که شما برای اطمینان از خراب نشدن غذاها به یک سیستم نگهداری و تبرید نیاز خواهید داشت. با دقت انتخاب نوع مناسب یخچال برای کافه اطمینان حاصل کنید که کافه شما روان کار می کند و به تجربه مثبت برای کارمندان و مشتریان کمک می کند.

میز و صندلی و دکور :

میز و صندلی همیشه به عنوان “تجهیزات” یک کافه در نظر گرفته نمی شود ، اما مشتریان شما به جایی برای نشستن احتیاج دارند علاوه بر این ، شما دکوراسیون می خواهید که به جدا شدن کافه شما از بقیه کمک کند. بنابراین در اینجا برخی از تجهیزات مورد نیاز شما را اشاره می کنیم:

  • میز و صندلی
  • منوها و نمایشگرهای فروشگاه
  • هنر دیواری، عکس، پوستر قاب شده و…
  • سیستم های صوتی

ترازوی دیجیتال

مقیاس و میزان مواد اولیه یا قهوه های فله برای کیسه کردن و فروش و همچنین دقت در مقدار قهوه مصرفی برای هر وعده بسیار مهم است. مقیاس الکترونیکی ساده یا همان ترازوی دیجیتال بخش اصلی تجهیزات کافی شاپ می باشد.

ماگ های قهوه و فنجان های چای

در حالی که بسیاری از مشتریان قهوه وقت خود را برای رفتن می گذرانند، برخی دیگر ترجیح می دهند درکافی شاپ شما بنشینند و حین سرو قهوه یک کتاب را بخوانند. این گونه مشتریان هستند که انتظار دارند شما قهوه خود را در ماگ های واقعی ریخته و با صداقت ارائه خدمات انجام دهید. اندازه، شکل و رنگ ماگ ها می تواند متنوع باشند، اما داشتن اندازه مناسب مهم است. فنجان های اسپرسو کوچکتر از ماگ های سنتی هستند.

تجهیزات مورد نیاز برای یک کافه

هیچ چیز برای یک مشتری رضایت بخش تر از قدم زدن به یک کافی شاپ و دیدن منوی پر از کاپوچینوهای مختلف، لاته، اسپرسو و غیره نیست. داشتن گزینه های نوشیدنی مخصوص قهوه، تطبیق پذیری بی نظیری را به کسب و کار شما می بخشد که به نوبه خود، تنوع بسیار بیشتری از مهمانان کافئین دار را جذب می کند.

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.