قهوه جوش

خرید انواع قهوه جوش رو گازی

خرید انواع قهوه جوش رو گازی

وقتی صحبت از خرید انواع قهوه جوش رو گازی می شود، یعنی در حال اشاره به یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های قهوه جوش خانگی هستیم. قهوه جوش رو گازی انواع مختلفی دارد و به دلیل سهولت در استفاده و در دسترس بودن آسانش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از دلایلی که خرید انواع قهوه جوش رو گازی با استقبال قابل توجهی از سوی عموم رو به رو شد این است که می توان هر زمان در منزل در مدت زمان کوتاهی قهوه ی مطلوبی را آماده کرد و نوشید.

دو نوع از پرطرفدار ترین قهوه جوش رو گازی

اگر به دنبال خرید انواع قهوه جوش رو گازی می باشید، بهتر است دو نوع پرکاربرد و پرطرفدار این قهوه جوش های خانگی را بشناسید. این دو نوع بسیار پر فروش قهوه جوش های رو گازی شامل موارد زیر می باشند.

  1. قهوه جوش دستی مسی رو گازی
  2. قهوه جوش رو گازی موکاپات

در میان دو مورد نام برده شده در بالا که جز پرکاربرد ترین ها میان انواع قهوه جوش های خانگی بودند، نوع اول یعنی قهوه جوش های دستی مسی که نوع معروف این قهوه جوش ها می باشند و شامل انواع استیل نیز می شوند، عموما برای تهیه قهوه ترک و یا قهوه یونانی مورد استفاده قرار می گیرند. و کافی ست که پودر قهوه را به همراه شیر یا آب و کمی شکر مخلوط کرده و درون این قهوه جوش بریزید و روی شعله ی گاز قرار دهید تا در کمتر از 15 دقیقه دم کشیده و آماده سرو شود.

نوع دیگر قهوه ساز رو گازی که به قهوه ساز موکاپات معروف است، یکی دیگر از انواع قهوه جوش رو گازی خانگی محسوب می شوند. این دستگاه شامل دو بخش مخزن بالایی و مخزن پایینی می شود. که مخزن پایینی مخصوص قرار گرفتن آب لازم برای دم کردن قهوه می باشد و طی فرآیند ساده ای قهوه دم کشیده و آماده ی نوشیدن می شود. گفتنی ست که در این دستگاه اکثر پودرهای قهوه مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین بخوانید: ۱۰ راهکار برای رفع مشکلات کار با موکاپات

قهوه جوش رو گازی

نحوه استفاده از قهوه جوش رو گازی

قهوه جوش رو گازی یک ظرف شگفت انگیز هشت طرفه ساخت ایتالیاست ،موکاپات بدون نیاز به یک دستگاه بزرگ، گران قیمت و با کیفیت بالا، قهوه ای به سبک اسپرسو می سازد. ظرفی سه تکه که در سال 1933 توسط مهندس ایتالیایی آلفونسو بیالتی اختراع شد،سیستم قهوه جوش رو گازی بر فشار ناشی از بخار ساده اجاق گاز متکی است، که در پایین ترین محفظه جمع شده و با عبور از قهوه بیرون می زند.

قهوه حاصل قوی و دلچسب است. برای طرفداران اسپرسو فاقد کرم است و برای برخی از طرفداران حتی می تواند طعم کمی “سوخته” داشته باشد. اگر اصلاً نگران طعم های بی مزه هستید، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه می توانید آب را قبل از افزودن به محفظه پایینی بجوشانید. این مرحله پیش گرم کردن، زمان تماس قهوه با آب گرم را کاهش می دهد و به جلوگیری از هرگونه طعم “سوخته” کمک می کند. اما اگر این کار را می کنید، مراقب دستان خود باشید، چرا که موکاپات داغ می شود.

اگر اولین بار است که از موکاپات استفاده می کنید، ما همچنین پیشنهاد می کنیم چند قهوه با دستگاه دم کنید و بیرون بریزید قبل از اینکه آنرا بنوشید.

همچنین بخوانید: اسپرسوساز یا قهوه ساز ؛ کدام برای شما مناسب است؟

قهوه جوش رو گازی

کار با موکاپات و مراحل دم آوری قهوه با آن:

گام اول:

حدود 20 تا 22 گرم قهوه را آسیاب کنید، ریزتر از قهوه ای که برای دستگاههای فیلتری استفاده می کنید و درشت از قهوه ای که برای دستگاههای اسپرسوساز برقی استفاده می کنید.

گام دوم:

محفظه پایینی موکاپات را با آب پر کنید تا سطح آن به سوپاپ هوای دستگاه نزدیک شود، حدود 345 گرم. فیلتر مخصوص قهوه را در جای خود قرار دهید.در صورت ورود آب به قیف، مقدار اضافی آن را ریخته و قیف را جایگزین کنید.

گام سوم:

فیلتر موکاپات را با قهوه آسیاب شده پر کنید، قهوه را صاف کرده و لبه فیلتر را تمیز کنید.

گام چهارم:

محفظه بالایی را در جای خود قرار داده و محکم ببندید.

گام پنجم:

موکاپات را روی اجاق گاز روی حرارت متوسط قرار دهید. در صورت استفاده از اجاق گاز، مطمئن شوید که شعله از قاعده قابلمه بزرگتر نباشد تا دسته در معرض حرارت قرار نگیرد.

گام ششم:

وقتی آب داخل محفظه پایینی به نقطه جوش می رسد، فشار جریان آب قهوه را به طور مداوم به داخل محفظه فوقانی سرازیر میکند. می دانید که این کار با شنیدن صدای خش خش و غرغره انجام می شود. بلافاصله قهوه جوش را از روی حرارت بردارید. اجازه دهید قهوه به داخل محفظه بالایی سرازیر شود و سپس برای ریختن قهوه خود با احتیاط عمل کنید.

برای تمیز کردن انواع قهوه جوش رو گازی برای استفاده بعدی، هنگامی که قهوه جوش به اندازه کافی سرد شد، قسمت بالای دهانه را باز کرده و واشر لاستیکی و صفحه فیلتر را که روی فیلتر قرار دارد بردارید. از آب گرم بدون صابون برای تمیز کردن کامل همه قسمت ها استفاده کنید. اگر نمی توانید روغن باقی مانده قهوه را از بین ببرید، از پاک کننده مخصوص قهوه مانند Cafiza استفاده کنید که باقی مانده را بدون ایجاد طعم صابون از بین می برد.

مرکز فروش موکاپات در تهران

قهوه سیراف به عنوان مرکز فروش موکاپات در تهران و سراسر کشور محسوب می شود. دفتر فروش مرکزی این وبسایت در بوشهر واقع شده است. کلیه تجهیزات و وسایل مرتبط با صنعت قهوه و کافی شاپ را می توانید به صورت مستقیم و دست اول با قیمت های رقابتی و ارزان از این وبسایت خریداری نمایید. قهوه سیراف که از سال 1396 فعالیت خود را از بوشهر آغاز نموده است اکنون با راه اندازی رستری قهوه در تهران بعنوان یکی از مراکز اصلی فروش قهوه نیز به شمار می رود.

برای خرید انواع قهوه ساز، موکاپات، اسپرسوساز و تجهیزات به صورت دست اول و به قیمت واردکننده می توانید از این وبسایت اقدام فرمایید.

بازگشت به لیست