قهوه تانزانیا

خرید قهوه تانزانیا فله‌ای ارزان‌قیمت

خرید قهوه تانزانیا فله‌ای

زادگاه قهوه چندان دور از تانزانیا نیست. طبق افسانه های رایج، قهوه ابتدا در اتیوپی، نه توسط انسان، بلکه توسط گروهی از بزها که پس از خوردن انواع میوه های یک بوته خاص، علائم بیش فعالی را نشان می دادند، کشف شد.  کشور تانزانیا در رده‌ی سومین تولیدکننده‌ی بزرگ قهوه در قاره آفریقا قرار دارد. قهوه تانزانیا از نوع عربیکا است. این شرکت فروش عمده قهوه که انواع قهوه عربیکا و قهوه روبوستا درجه‌یک را عرضه می‌کند، یکی از مراکز خرید قهوه تانزانیا فله‌ای در ایران به شمار می رود.

چه چیزی قهوه تانزانیا را منحصر به فرد می کند؟

1. شرایط آب و هوایی ایده آل

تانزانیا دارای شرایط آب و هوایی ایده آل برای رشد مداوم قهوه با کیفیت بالا است. عوامل محیطی نقش مهمی در پرورش قهوه دارند. اینها شامل ارتفاع مناسب از سطح دریا، خاک آتشفشان ، آب و هوای گرم و مرطوب و امکانات لازم برای زهکشی است. تانزانیا دارای همه این موارد است که منجر می شود قهوه هایی گرانبها به نام قهوه سخت دانه (SHB) را پرورش دهد. این قهوه ها در ارتفاع 4500 پا یا بیشتر از سطح دریا رشد می کنند. ارتفاع یکی از عواملی است که با کیفیت قهوه ارتباط مثبت دارد و زمین های حاصلخیز تپه ای تانزانیا برای قهوه SHB کاملاً مناسب است.

2. تولید توسط شرکت های کوچک

یکی دیگر از ویژگی هایی که قهوه تانزانیا را بسیار منحصر به فرد می کند این است که اکثریت قریب به اتفاق آن را شرکت های کوچک، که عمدتا به صورت خانوادگی مدیریت میشوند در سراسر کشور تولید کنند. دانستن اینکه قهوه شما توسط یک شرکت چندملیتی به صورت مکانیزه پردازش نمی شود، بلکه با ویژگی های منحصر به فرد مربوط به هر تولید کننده ای همراه است بسیار مهیج است. به این معنی که طعم هر فنجان تهیه شده از دانه های قهوه تانزانیا کمی متفاوت است. اگرچه این ناسازگاری می تواند برای برخی سنت گرایان و برخی بازارها عیب محسوب شود، اما نقش قابل توجه انسان در تولید و فرآوری قهوه بُعد منحصر به فردی به قهوه تانزانیا می دهد.

خرید قهوه تانزانیا فله ای

خرید قهوه تانزانیا فله‌ای

3. درجه بندی قهوه تانزانیا

آخرین نکته ای که قهوه تانزانیا را منحصر به فرد می کند این است که قهوه تانزانیا علاوه بر اینکه به عنوان SHB طبقه بندی می شود، بر اساس اندازه آن درجه بندی می شود. یکی از راههای اصلی توزیع قهوه برای فروش در تانزانیا حراج است و اندازه دانه های بزرگتر  قیمت بالاتری دارد. درجه بندی به این صورت است: AA ، AB ، C و PB. مشخص نیست که آیا تأثیر واقعی اندازه بزرگتر بر طعم قهوه وجود دارد یا خیر.

به طور کلی بخش عمده ای از درآمد تانزانیا به کشاورزی اختصاص دارد و فقط تنباکو بیشتر از قهوه تولید می شود. با این حال، رشد گیاهان خاص در کنار قهوه، مانند موز، می تواند طعم گیلاس قهوه را به طرز چشمگیری تغییر دهد.

 

خرید قهوه تانزانیا فله‌ای با ارزان‌ترین قیمت

این قهوه از نوع عربیکا و بسیار مرغوب آفریقایی است که به صورت مستقیم توسط این شرکت عرضه می‌شود. همه سفارشهای فروش در این شرکت به صورت عمده است. خریداران عمده در خرید قهوه تانزانیا فله‌ای هیچ گونه محدودیتی از نظر حجم نخواهند داشت.

ما به عنوان یکی از بزرگترین عرضه‌کنندگان قهوه تانزانیا تضمین می‌کنیم که محصولی باکیفیت را دریافت خواهید کرد. این قهوه با طعم متعادل و ترکیبهای طعمی پیچیده‌ی شکلاتی و کاکائویی و شرابی گزینه‌ای بسیار ایده‌آل خواهد بود.

بنابراین مراکز رُست قهوه و تولیدکنندگان قهوه با خرید قهوه تانزانیا فله‌ای می‌توانند محصولی بسیار مناسب برای انواع ترکیب قهوه اسپرسو، قهوه ترک و هر نوع ترکیب قهوه دیگری را تهیه نمایند. در ضمن سفارشهای عمده در هر مقصدی به درخواست خریداران به آنان تحویل داده خواهد شد.

به دلیل فروش مستقیم هم از نظر قیمت و هم از نظر شرایط نگهداری، شما با سفارش این قهوه، محصولی بسیار اصیل را تهیه خواهید کرد.

 

پخش انواع قهوه تانزانیا در بازار ایران

خرید قهوه تانزانیا فله‌ای - قهوه سیراف

تولید قهوه در مناطق متعددی از کشور تانزانیا رایج است. اما اغلب این مناطق هم در دامنه‌های مرتفع کوه کلیمانجارو قرار دارند. بنابراین قهوه تانزانیا در شرایطی بسیار مساعد رشد کرده است.

اما متقاضیان خرید قهوه تانزانیا فله‌ای دقت داشته باشند که گریدبندی این محصول همچون قهوه کنیا است:

  • قهوه تانزانیا AA
  • قهوه تانزانیا A
  • قهوه تانزانیا AB

نسبتی از حجم تولیدی قهوه در کشور تانزانیا نیز از نوع PB است. این قهوه کمیاب در عین حال بسیار باکیفیت است. در این شرکت پخش قهوه به عنوان بزرگترین مرکز توزیع قهوه تانزانیا، بهترین انواع فوق به فروش می‌رسد.

 

ویژگی‌های طعمی قهوه تانزانیا

خرید قهوه تانزانیا فله‌ای - قهوه سیراف

خرید قهوه تانزانیا فله‌ای

شاید به دلیل همسایگی کشور تانزانیا تصور کنید که محصول قهوه این کشور کیفیتی مشابه قهوه کنیا داشته باشد. اما واقعیت امر اینگونه است که قهوه تانزانیا از نظر طعمی بسیار متعادل‌تر و ملایم‌تر است.

همچنین از نظر ترکیب طعمی نیز علاوه بر طعم شیرین شرابی، انواع ته‌مزه‌های شکلاتی و نارگیلی و آناناسی هم از آن قابل تشخیص است. البته برجسته شدن خصوصیات طعمی بستگی به رست قهوه نیز دارد. چون فرآیند رست است که کیفیت طعمی اصیل قهوه را نمودار خواهد ساخت.

اما اگر قصد خرید قهوه تانزانیا فله‌ای به صورت عمده را دارید توصیه می‌کنیم، رست متوسط و یا رست دارک را لحاظ کنید. این کیفیات طعمی باعث شده قهوه تانزانیا برای قهوه اسپرسو و قهوه ترک بسیار مطلوب باشد. همچنین ترکیب آن با انواع قهوه آمریکای جنوبی نظیر قهوه برزیل و قهوه کلمبیا نیز فوق‌العاده خواهد بود.

 

بازگشت به لیست