دانه قهوه ویتنام

خرید قهوه ویتنام مدیوم

خرید قهوه ویتنام مدیوم

جالب است بدانید که خرید قهوه ویتنام مدیوم یکی از انواع بسیار مورد استقبال واقع شده و پرطرفدار قهوه در میان علاقه مندان به نوشیدنی های قهوه می باشد. شاید یکی از دلایل اینکه خرید قهوه ویتنام مدیوم عموما مورد استقبال عموم واقع شده است، همین اشاره به مدیوم بودن آن می باشد.

روست مدیوم در قهوه ویتنام

خوب است بدانید که واژه ی مدیوم در قهوه ویتنام و به طور کلی در تمام قهوه ها اشاره به درجه و میزان روست شدن آنها دارد. یعنی میزان تفت دادنی که قهوه ی خام را به قهوه رست شده و قابل مصرف برای عموم ذائقه ها تبدیل می کند.

قهوه مدیوم قهوه ای می باشد که درجه روست آن در حد متوسط و مطلوبی قرار گرفته است که بیشترین تناسب را با سلیقه ی عموم مصرف کنندگان قهوه دارا می باشد. قهوه های مدیوم نه آنقدر روست شده که طعم شان به تلخی منتهی شود و نه درجه ی روست شان آنقدر خفیف است که در هنگام نوشیدن قهوه طعم یا بوی قهوه خام را احساس کنید.

خرید قهوه ویتنام مدیوم + قهوه سیراف

قهوه ویتنام قوی تر از قهوه معمولی است

درباره قهوه ویتنام

جالب است بدانید در بازارهای جهانی مربوط به خرید و فروش قهوه، قهوه ویتنام نامی بسیار پرکاربرد و مورد توجه است. ویتنام کشوری ست که چیزی در حدود 17 درصد از قهوه ی مورد مصرف در دنیا را تولید و تامین می کند و نام درخشان و پر سابقه ای در تولید قهوه روبوستا دارد.

به عبارتی می توان گفت بیشترین قهوه روبوستا تولید و صادرات شده در میان کشور ها متعلق به قهوه ی تولید شده در ویتنام می شود. و یکی از طرفداران پر و پا قرص این نوع قهوه از ویتنام نیز آمریکاست. این احتمال را می شود داد که در آمریکا مصرف قهوه روبوستا طرفداران بیشتری دارد، زیرا حدودا 90 درصد قهوه های تولید شده در ویتنام دانه قهوه روبوستا می باشد.

ویتنام دومین تولید کننده بزرگ قهوه در جهان است. قهوه توسط فرانسوی ها که در قرن نوزدهم ویتنام را مستعمره کردند، به ویتنامی ها معرفی شد.

خرید قهوه ویتنام مدیوم + قهوه سیراف

خرید قهوه ویتنام مدیوم

اما چه چیزی قهوه ویتنام را با قهوه در هر جای دیگر متفاوت می کند؟ اکثریت قریب به اتفاق قهوه در ویتنام از گونه روبوستا می آید، گیاهی مقاوم که می تواند در ارتفاعات پایین تر نیز رشد کند. از نظر طعم، قهوه ای که از روبوستا تهیه می شود به طور کلی قوی تر، غنی تر و تیره تر از قهوه ای است که از عربیکا تهیه می شود.

خرید قهوه ویتنام مدیوم

انواع رست قهوه برای دانه قهوه ویتنام روبوستا انجام می شود. خرید قهوه ویتنام مدیوم رست کمتر در بین کافه ها و قهوه فروشی ها مرسوم است. دانه قهوه ویتنام از دیر باز با رست تیره، دارک یا مدیوم دارک تولید می شود.

این به آن معنا نیست که شما حتما باید با رست تیره این قهوه را تهیه کنید. شما می توانید با هر نوع رست قهوه روبوستا را تهیه کنید.

برای برخی، قهوه ویتنامی مترادف با یک ترکیب تیره و قوی در بازار شناخته شده است، در حالی که برخی دیگر قهوه ویتنامی را قهوه ای مخصوص ترکیب و با ته مزه ای خوب توصیف می کنند.

 

خرید قهوه ویتنام مدیوم

خرید قهوه ویتنام مدیوم از قهوه سیراف با بهترین قیمت

 

انواع رست قهوه ویتنام

سه نوع رست اصلی برای قهوه وجود دارد، رست روشن، رست مدیوم و رست تیره. برای هر نوع دانه قهوه می توان هر کدام از این سه دسته رست را انجام داد. برای دانه قهوه روبوستا ویتنام نیز این امر ممکن است. شما می توانید دانه قهوه ویتنام خود را با هر نوع رست دلخواهتان سفارش دهید.

در رست های روشن عطر و طعم قهوه بیشتر، کافیین آن نیز بر خلاف آنچه در بسیاری از موارد متصور می شود بیشتر است. حرارت بیشتر که باعث تیره تر شدن دانه قهوه می شود به همان میزان نیز باعث کاهش کافیین آن می شود.

از همین رو توصیه میشود اگر به دنبال کافیین بیشتر در قهوه تان هستید رست های روشن را انتخاب کنید. و اگر زیاد تمایلی به قهوه رست روشن ندارید به شما توصیه خرید قهوه ویتنام مدیوم را داریم.

در رست مدیوم در عین حال که ته مزه ها، عطر و بوی قهوه حفظ می شود کافیین آن نیز متعادل تر می شود.

بازگشت به لیست