قهوه ترک

خرید و فروش قهوه ترک

فروش قهوه ترک اصل و مرغوب شامل بهترین دانه‌های قهوه عربیکا می‌شود که معمولا رست دارک هستند و در اندازه‌های بسیار ریز آسیاب شده‌اند.

قهوه ترک در اصل اشاره‌ به دانه‌ی قهوه محصول ترکیه ندارد. بلکه شیوه‌ی سنتی دم کردن قهوه است که نخستین بار در امپراتوری عثمانی رواج یافته است. قهوه عربیکا بهترین دانه‌ای است که پیشنهاد می‌شود از آن در تهیه قهوه ترک استفاده شود.

فروش قهوه ترک

معرفی تاریخچه قهوه ترک

دم کردن قهوه با ظرف قهوه‌جوش و مصرف آن در طول ساعات شبانه‌روز همچون یک آیین اجتماعی از حدود سال‌های 1550 میلادی در عثمانی رواج داشته است.

خرید و فروش قهوه ترک که مواد اولیه‌ی آن یعنی دانه قهوه عربیکا از بنادر یمن و اتیوپی به استانبول صادر می‌شده، از آن زمان یک تجارت پرسود و پرمتقاضی بوده است.

دستورالعمل آیینی درست کردن قهوه ترک در روابط اجتماعی، روحیات مهمان‌نوازی و سرگرمی‌های مردمی ساکنان خاورمیانه جایگاهی جا افتاده و دیرینه دارد.

فروش قهوه ترک

مرغوب‌ترین آسیاب مخصوص قهوه ترک

دانه‌های قهوه برای تهیه قهوه ترک باید در اندازه‌های بسیار ریز و ظریف خرد و آسیاب شوند. معمولا اندازه آسیاب قهوه ترک مشابه همان آسیاب مخصوص درست کردن اسپرسو است.

از آنجایی دانه‌های قهوه پس از فرآیند آسیاب شدند به سرعت طعم اولیه‌شان را از دست می‌دهند، بهتر است دانه قهوه را کمی قبل از دم کردن آسیاب کنید.

رست دارک، ست مدیوم و رست لایت هم بستگی به طبع و ذائقه‌ی شما دارد. ممکن است ترجیح دهید به هر دلیلی هر کدام از انواع رست را برای قهوه‌ی دلخواهتان انتخاب کنید.

اما مراقب باشید هنگام درست کردن قهوه ترک، میزان حرارت ملایم باشد و زیاد هم طول نکشد. چون مزه‌ی آن نامطلوب از آب در خواهد آمد.

فروش قهوه ترک

رست مخصوص قهوه ترک:

  • فرنچ رست
  • رست اسپرسو
  • رست فول سیتی

فروش قهوه ترک

فروش قهوه ترک با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت

 

قهوه ترک از بهترین دانه‌های قهوه عربیکا آمریکای جنوبی، آفریقا و جنوب شرقی آسیا تهیه می‌شود. این نوع قهوه در ترکیب با آب در ظرف مخصوص با حرارت ملایم تهیه می‌شود. سپس به میزان لازم شکر و سایر افزودنی‌ها همچون هل جهت تقویت عطر و طعم آن استفاده می‌شود.

مهمت افندی(Mehmet Efendi) شناخته‌شده‌ترین پخش‌کننده قهوه ترک در کشور ترکیه است. محصولات این برند در همه فروشگاه‌های ترکیه یافت می‌شود.

البته همه انواع دانه قهوه را می‌توان در اندازه‌ی مناسب آسیاب و طبق دستور العمل دم کرد.

فروش قهوه ترک از طریق مراکز آنلاین پخش قهوه عمده نیز امکان‌پذیر است. سایت‌های اینترنتی می‌توانند روش تهیه این نوع قهوه را به سبک‌های مختلف در اختیار شما قرار دهند.

پست های مرتبط