دانه قهوه چری

شرکت ورادات و صادرات قهوه چری

قهوه چری چیست و از نظر شکل ظاهری و ویژگی های کیفی چه خصوصیاتی دارد؟ شرکت های واردات و صادرات داخلی کدام کشورها را جهت خرید و فروش انواع این محصول مناسب می دانند؟ برای داشتن یک قهوه خوب و درجه یک چه مواردی را باید مدنظر قرار داد؟ بهترین برند قهوه در بازار چیست و از کجا می توان نمونه اصل آن را تهیه نمود؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و انتخاب قهوه چری مرغوب در مقاله زیر ما را همراهی نمایید.

شرکت ورادات و صادرات قهوه چری

سفارش قهوه به صورت عمده و جزئی

سفارش قهوه به صورت عمده و جزئی دانه هایی سبز و قرمز رنگ که پس از چیدن و پختن به رنگ قهوه ای تغییر شکل می دهد را قهوه می نامند. بدون شک همه ما کم و بیش با شکل ظاهری و طعم قهوه آشنا هستیم اما از تنوع آن، تفاوت شکل ظاهری و ویژگی های کیفی انواع آن کمترین اطلاعات را داریم.
در ابتدا باید عنوان کرد که این گیاه بیشتر در مناطق بومی و گرمسیری کشورهای آمریکایی، آفریقا و جزایر جنوب شرق آسیا کشت و تولید می شود. مبداً انواع قهوه در گذشته قاره آفریقا بوده اما امروزه انواع مختلف آن در بیش از 70 کشور کشت و پرورش داده می شود.
برخی معتقدند کشور اتیوپی مبداً و سرمنشاء تولید قهوه به عنوان یک گیاه بومی است. در حالی که عده ای دیگر یمن را به عنوان اولین تولید کننده این محصول می دانند. امروزه کشورهای پورتوریکو، برزیل و کلمبیا را می توان بزرگترین تولیدکنندگان این محصول معرفی کرد. در مقابل کشور ایالت متحده آمریکا، ژاپن، فرانسه و ایتالیا به ترتیب بزرگترین واردکنندگان انواع قهوه با درجات کیفی مختلف هستند.
همچنین باید اشاره نمود که بر اساس آمارها، سرانه مصرف قهوه در جهان، کشورهای فنلاند، دانمارک و نروژ را باید به عنوان مصرف کنندگان انواع قهوه باکیفیت معرفی نمود. شاید برای شما این سوال پیش آید که چرا آمریکا بزرگترین خریدار این محصول بوده اما سرانه مصرف آن پایین تر از برخی دیگر کشورها است؟ دلیل این امر فعالیت شرکت های تولیدی در این کشور و خرید قهوه با هدف تولید و عرضه به بازارهای جهانی توسط برندهای مختلف آمریکایی است.

صادرات قهوه چری به قیمت ارزان

صادرات قهوه چری به قیمت ارزان انواع قهوه تولیدی در دو گروه کلی قهوه های اربیکا و روبوستا طبقه بندی می شوند. در این میان یکی از ارقام پرطرفدار در بین ایرانیان با نام چری در بازار عرضه می شود. این نوع قهوه زیر مجموعه ای از نوع روبوستا است که در کنار ارقام دیگری مانند قهوه های اندونزی و ویتنام قرار می گیرد.
بیشتر حجم تولیدی آن مربوط به کشور هند می باشد. قهوه چری سبز و تازه در غلاف هایی گیلاس مانند رشد می کنند که در هر غلاف نیز دو عدد دانه قرار دارد. از آنجایی که در تمامی مراحل رشد، دانه ها در کنار یکدیگر و در معرض فشار هستند، شکل ظاهری دانه قهوه چری از یک طرف صاف و از طرف دیگر اندکی گرد است.

کافئین و خامه زیاد، غلظت متوسط در کنار عطر و بوی بسیار مطبوع را می توان به عنوان ویژگی های کیفی این نوع قهوه معرفی کرد. در ایران قهوه چری در بین ورزشکاران محبوبیت بسیار زیادی دارد. امروزه این نوع قهوه در کنار نوع ترک آن در کافه ها و قهوه خانه های نقاط مختلف کشور با روش های مختلف سرو می شوند.
عرضه و صادرات قهوه چری ارزان با نرخ رقابتی از ایران به برخی کشورهای همسایه مانند عراق و افغانستان صورت می گیرد. قیمت ارزان و کیفیت بالا دو دلیل عمده تقاضای این نوع محصول از سوی خریداران خارجی است.

با کیفیت ترین برند ارائه شده از قهوه

با کیفیت ترین برند ارائه شده از قهوه شاید برای شما که طرفدار پروپاقرص قهوه هستید این سوال مطرح شود که بهترین برند قهوه در کشور کدام است و از کجا میتوان نمونه اصل آن را تهیه نمود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر با اسامی مانند قهوه ترک، اسپرسو، فرانسه و … روبرو شدید بدانید که اینها برند یا شرکت تولیدی نیستند. شیوه های مختلف طبخ و عمل آوری قهوه هستند که در بین ایرانیان محبوبیت خاصی دارند. به عنوان مثال در اکثر کافه ها انواع قهوه با شیوه ترک و به روش اسپرسو تهیه می شوند.

اگر خود قصد خرید دانه قهوه بو داده و آسیاب کردن آن در خانه را دارید می توانید از بین برندهای زیر یکی را به دلخواه انتخاب کنید:

 • استارباکس
 • قهوه کاستا Costa
 • دانکین دونات Dunkin Donuts
 • مک کافه MacCafe
 • تیم هورتون Tim Hortons
 • گلوریا جینز Gloria Jeans

این شش برند در سطح جهان بهترین های بازار هستند که معمولاً تقاضا برای خرید آنها در سطح کلانی قرار دارد. در بازار داخلی نیز برخی شرکت ها اقدام به تهیه و تولید انواع قهوه با برندهای متعدد نموده اند. قهوه با برند نسکافه، قهوه شیرین عسل و … دو نمونه پرفروش از برندهای ایرانی به شمار می روند.

بازار قهوه چری در تهران

بازار قهوه چری در تهران بازار قهوه چری مانند دیگر ارقام پرطرفدار در تهران و دیگر کلان شهرها بسیار داغ است. این محصول به صورت دانه های بو داده یا پودر قهوه و قهوه آماده در اختیار مشتریان قرار می گیرد. حال برای تشخیص نمونه اصل از ارقام تقلبی باید موارد و فاکتورهای متعددی را مدنظر قرار دهید.
اولین نکته اینکه تا آنجایی که می توانید از خرید قهوه چری و دیگر ارقام دلخواه خود به صورت فله ای خودداری کنید. حتی الامکان سعی کنید دانه بو داده را تهیه و در خانه آن را آسیاب کنید تا از کیفیت آن مطمئن باشید.
برخی ارقام بسته بندی نیز دارای ترکیبات غیر ارگانیک مانند مواد افزودنی یا رنگ های گیاهی هستند. پس انتخاب برند نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که در تعیین کیفیت انواع قهوه نقش مهمی خواهد داشت.
قهوه چری اصل تلخی متوسطی دارد و عطر آن نیز زیاد است. با امتحان کردن مقداری از قهوه و چشیدن آن می توانید اصل یا تقلبی بودن آن را تشخیص دهید. البته در صورتی که بخواهید قهوه را از کافه یا فروشگاه تهیه کنید.
به طور کلی انتخاب بازار و مراکز معتبر نیز نقش موثری در تعیین کیفیت و عرضه انواع قهوه چری اصل به مشتریان دارند. در خریدهای خود بهترین مراکز و برندها را انتخاب نمایید.

پخش قهوه درجه یک صادراتی

پخش قهوه درجه یک صادراتی نوشیدن یک فنجان قهوه درجه یک می تواند حجم قابل توجه ای کافئین را وارد بدن نماید اما میزان و اندازه کافئین تحت تاثیر عوامل و فاکتورهای متعددی کم و زیاد می شود. همانطور که می دانید انواع قهوه عربیکا از نظر کیفی رتبه بالاتری نسبت به قهوه ربوستا دارند. این درحالی است که از نظر میزان کافئین موجود در هر گرم از آن، نوع ربوستا رتبه اول را به خود اختصاص می دهد.
هر چند عواملی مانند میزان درجه پختگی و برشتگی قهوه، نوع دانه ها و شیوه دم کردن آنها در کنار مدت زمان دم کردن و حجم قهوه مورد استفاده برای هر استکان نقش قابل توجه ای در تعیین کافئین قهوه دارند.

امروزه با توجه به این عوامل قهوه درجه یک صادراتی و اصل ارقام و مدل های مختلفی را شامل می شوند. در نهایت انتخاب قهوه مناسب علاوه بر کیفیت، تحت تاثیر سلیقه و ذائقه افراد قرار خواهد داشت.

خرید قهوه چری با مناسب ترین قیمت

خرید قهوه چری با مناسب ترین قیمت خرید قهوه چری با مناسب ترین قیمت ها می تواند از طریق شناخت نمونه های اصل و هم چنین انتخاب تامین کننده مناسب صورت گیرد. توجه کنید که در بازارهای جهانی فاکتورهای متعددی در تعیین نرخ خرید و قیمت انواع قهوه تاثیرگذار هستند.
از آنجا که قهوه چری تولید کشور هند است، میزان تولیدات و نحوه عرضه در کنار تقاضای جهانی می تواند عامل تعیین کننده ای در قیمت هر کیلو از این محصول باشد. برخی دیگر از فاکتورهای موثر در کاهش یا افزایش قیمت انواع قهوه در بازار موارد زیر را شامل می شوند:

 1. میزان صادرات برزیل در سال: برزیل به عنوان تولید کننده عمده این محصول نقش موثری در قیمت جهانی آن ایفا می کند. کاهش یا افزایش عرضه و صادرات این کشور می تواند در تغییر قیمت ها تاثیرگذار باشد.
 2. وضعیت آب و هوا و بارندگی در کشورهای تولید کننده: هر چقدر میزان بارندگی سالیانه در مناطق تولیدی افزایش داشته باشد به همان میزان حجم تولیدات سیر صعودی و قیمت فروش کاهش خواهد یافت.
 3. میزان تقاضا در بازارهای جهانی: در بورس قهوه جهانی تنوع عرضه در سطح بالایی قرار دارد. رابطه مستقیم عرضه و تقاضا در نهایت منجر به کاهش قیمت ها در بازار خواهند شد.

فروش قهوه در فروشگاه های معتبر

فروش قهوه در فروشگاه های معتبر تولید قهوه در نقاط مختلف جهان صورت می گیرد که این امر در خلوص و همچنین طعم و کیفیت آنها نقش مستقیمی دارند. در بالا به برخی از برندهای معتبر و باکیفیت جهانی قهوه اشاره کردیم.
متاسفانه در فروشگاه های داخلی عرضه برخی برندهای جهانی به علت محدودیت ها صورت نمی گیرد اما انواع قهوه هندی، ترک و برخی نمونه های وارداتی دیگر در مراکز تخصصی عرضه با قیمت نسبتاً مناسبی به فروش می رسند.
ماکسول هاوس Maxwell House از جمله برندهای پرطرفدار در کشور است که تهیه آن نیز کار چندان سختی نخواهد بود. شهرت این برند به علت عرضه قهوه بدون کافئین در بازار جهانی است. سهم نسبی بازار فروش آن نیز در بازار ایالت متحده آمریکا حدود 14 درصد می باشد.
البته فروش قهوه چری اصل در مراکز استان ها و به ویژه کلان شهرهایی مانند تهران در سطح وسیعی قرار دارد که نشان از محبوبیت آن در بین ایرانیان است.

نمایندگی پخش قهوه چری در پایتخت

نمایندگی پخش قهوه چری در پایتخت در پایتخت پخش و توزیع قهوه هندی چری با شیوه های مختلف سنتی و مدرن صورت می گیرد. اگر به دنبال تهیه عمده این محصولات هستید یافتن تامین کنندگان مستقیم یا شرکت های وارداتی و نمایندگی های پخش بهترین انتخاب شما خواهد بود.
در مقابل مصرف کنندگان نهایی هستند که اغلب اقدام به تهیه نمونه های بسته بندی قهوه می نمایند. برای این منظور علاوه بر مراجعه به فروشگاه های معتبر می توانید از طریق آنلاین و مراکز اینترنتی نیز اقدام نمایید.
امروزه پخش و فروش قهوه چری بدون محدودیت صورت می گیرد که همین امر در کاهش نرخ ها و همچنین افزایش دسترسی به ارقام اصل و باکیفیت را موجب شده است. البته می توانید برای نوشیدن یک فنجان قهوه چری اصل برای صبحانه یا میان وعده پاییزی نیز به کافه های لوکس و شیک در نقاط مختلف پایتخت مراجعه کنید.

بهترین تولید کننده قهوه چری در جهان

بهترین تولید کننده قهوه چری در جهان چری را می توان به عنوان جدید ترین قهوه تلخ با درصد کافئین بالا در بازار کشور معرفی نمود. همانطور که اشاره شد کشور هند از جمله تولیدکنندگان این رقم قهوه به شمار می رود. چری با برندهای مختلفی به بازار عرضه می شود که کیفیت آنها تحت تاثیر نوع فرآوری و هم حتی بسته بندی می تواند متغیر باشد.
در اینجا باید به فاکتوری کیفی و تاثیرات قهوه چری بر سلامتی نیز به صورت اجمالی اشاره کرد. اکثر پزشکان طب سنتی برای کنترل و گاهاً درمان برخی بیماری ها مصرف روزانه قهوه را توصیه می کنند. انواع قهوه برزیلی اصل و دیگر ارقام پرطرفدار خواص و فواید زیر را دارا هستند:

 • مصرف مداوم قهوه خطر ابتلا به آلزایمر را تا حدود 60 درصد کاهش داده و بازیابی اطلاعات قدیمی را افزایش می دهد.
 • قهوه اصل و درجه یک جذب انسولین طبیعی را افزایش می دهد و به همین علت احتمال ابتلا به دیابت نوع دو کاهش می یابد.
 • کافئین موجود در قهوه بر سیستم عصب مرکزی تاثیر مثبت گذاشته که منجر به عدم ابتلا به افسردگی به ویژه در خانم ها می شود.
 • محققان معتقدند که خطر ابتلا به بیماری نقرس در افرادی با سابقه خانوادگی از طریق مصرف قهوه اصل تا حدود 40 درصد کاهش می یابد.

همچنین دفع سموم بدن، کاهش سلول های سرطانی، افزایش قوای جسمی، تقویت استخوان ها و کاهش وزن از دیگر مزایای مصرف قهوه به شمار می روند که کمتر کسی به آنها توجه می کند.

تجارت قهوه چری به صورت عمده

تجارت قهوه چری به صورت عمده تجارت و بازرگانی قهوه چری در کشور طی سالهای اخیر روند رو به رشدی داشته است. تمامی عواملی که در این مقاله ذکر شد در کنار افزایش مصرف قهوه خالص در بین جوانان از جمله دلایل این امر می باشند.
همین امر موجب شده تا شرکت های بسیاری در زمینه عرضه و فروش انواع قهوه وارداتی فعالیت مستمر داشته باشند. توجه کنید که برخی از فعالین برای افزایش فروش خود اقدام به حراج قهوه چری با قیمت وارداتی می نمایند. شناخت این مراکز از طریق نمایندگی ها و بازارهای آنلاین میتواند به خرید ارزان منجر شود.
شناخت بازار هدف، بازاریابی مناسب، توجه به ذائقه مصرف کنندگان در مناطق مختلف کشور و همچنین عرضه قهوه چری با بهترین بسته بندی با هدف جلب مشتری از جمله مواردی است که به عنوان فروشنده یا فعال باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.
در نهایت توصیه می کنیم که زمان مناسبی را برای نوشیدن یک فنجان قهوه داغ و اصل انتخاب کنید. به گفته کارشناسان میل کردن قهوه در ساعت ده صبح و پنج بعد از ظهر بیشترین میزان جذب و اثرگذاری با هدف حفظ سلامت جسمی افراد را در پی خواهد داشت. البته از نوشیدن قهوه از ساعت 8 شب به بعد نیز جداً خودداری نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.