قهوه

عرضه بهترین قهوه جهان

انتخاب بهترین قهوه جهان در بین تمامی برندهای معروف دنیا، کار ساده ای نبوده و افراد مختلف بر اساس ذائقه خود نظرات متفاوتی در این باره دارند. قهوه و چای دو نوشیدنی گرم مطرح و جهانی هستند که چای بیشتر توسط ما شرقی‌ها و قهوه توسط غرب نشین‌نان کره زمین مورد مصرف قرار می‌گیرد. به همین دلیل می‌توان گفت بهترین قهوه جهان نیز متعلق به کشورهای غربی و آفریقایی است.

بهترین برندهای قهوه دنیا

بهترین برندهای قهوه دنیا

همانطور که مستحضر هستید؛ قهوه یک نوشیدنی پرطرفدار در دنیاست که در مناطق مختلف جهان مورد کشت قرار می‌گیرد. همین عامل سبب شده است که انواع قهوه بر اساس موقعیت جغرافیای محل تولید، دارای طعم و مزه‌ متفاوتی باشد. بنابراین انتخاب یک قهوه خاص به عنوان بهترین برند در دنیا به طور مطلق تقریبا کاری نشدنی است.

به طور کلی امروزه به دلیل وجود انواع و اقسام قهوه با دستورالعمل تهیه و مصرف خاص و تنوع سلیقه افراد در انتخاب، موجب شده برندهای مختلفی از قهوه در فروشگاه‌های بزرگ دنیا به مردم عرضه گردد. در ادامه مطلب ما برخی از بهترین برندهای قهوه دنیا که بیشترین طرفداران را در دنیا دارند به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

 • استارباکس

استارباکس یک برند آمریکایی و مطرح جهانی است که نوشیدنی قهوه را به صورت آماده به طرفداران آن عرضه می‌کند. در حال حاضر این برند معروف بیش از ۵۰ هزار فروشگاه در سراسر جهان و کشورهای مختلف دارد. به جرات می توان گفت که برند استارباکس یکی از بهترین برندهای قهوه در جهان است.

 • دانکین دونات

دانکین دونات دومین برند محبوب دنیا پس از استارباکس است که در فروشگاه های زنجیره ای این برند، نوشیدنی قهوه به همراه دونات به مشتریان عرضه می شود.

 • مک کافه

برند مک کافه توسط مک دونالد در سال ۱۹۹۳ در کشورهای استرالیا و نیوزیلند راه‌اندازی شد و به ترتیب در سراسر دنیا شعبه‌های آن گسترش یافت. یکی از مهمترین دلایل موفقیت این برند در دنیا، حضور کافی شاپ کافه مک، در کنار مراکز فروش مک دونالد است. این برند یکی از برندهای آینده دار قهوه در دنیاست که به سرعت در حال گسترش می‌باشد.

 • قهوه کاستا

برند قهوه کاستا یکی از رقبای اصلی قهوه استارباکس بوده و یک برند محبوب انگلیسی می‌باشد. این برند نیز همچون رقیب آمریکایی خود یک فروشگاه زنجیره‌ای قهوه بوده و در حال حاضر در ۳۱ کشور دنیا دارای شعبه است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای کاستا این نوشیدنی گرم و انرژی زا را به صورت آماده به مشتریانش در سراسر دنیا ارائه می‌دهد.

این برند معروف قهوه به دلیل حفظ کیفیت و تبلیغات موثر توانسته جایگاه خوبی برای خود در بازارهای جهانی کسب کند.

بهترین قهوه دنیا چیست؟

بهترین قهوه دنیا چیست؟ - بهترین قهوه جهان

همانطور که گفتیم انتخاب بهترین قهوه دنیا از بین برندهای بی‌شمار این نوشیدنی چندان راحت نیست. اما از آنجایی که بسیاری از مردم دنیا اغلب به فکر انتخاب بهترین‌ها در همه زمینه‌ها هستند، ما سعی بر آن داریم که در این قسمت از مقاله خود به این موضوع بپردازیم و بهترین قهوه حال حاضر دنیا را خدمت شما عزیزان معرفی نمایم.

مهمترین ملاک برای تعیین بهترین قهوه جهان سلیقه و ذائقه است. در واقع معرفی بهترین قهوه دنیا یک امر کاملا شخصی بوده و افراد مختلف پس از تجربه نوشیدن یک قهوه برند، خوب یا بد بودن طعم آن را برای خود تعیین می‌کنند. اما برای معرفی بهترین قهوه در دنیا در یک دید کلی‌تر باید به آمار نظریات و دیدگاه متخصصان این حوزه توسل نمود. به هر حال شناختن بهترین قهوه در دنیا در میان این همه تنوع نیاز به بررسی و دقت بیشتری دارد و باید تمام فاکتورهای موجود در نظر گرفته شود تا پاسخی کاملا تخصصی و نزدیک به واقعیت یافت گردد.

در حال حاضر طبق نظریه موسساتی که سطح کیفیت انواع قهوه را بر اساس معیارهای مختلف می سنجد، بهترین قهوه جهان را قهوه پاناما که دارای ۳۹ نمونه و نمره کیفیت ۹۶ از بین صفر تا صد است معرفی کرده و کشورهای اتیوپی و کنیا در حال حاضر بهترین تولید کنندگان قهوه در دنیا بعد از پاناما به شمار می روند.

معیار انتخاب بهترین قهوه جهان

معیار انتخاب بهترین قهوه در جهان توجه به دیدگاه انجمن تخصصی و موسسه کیفی قهوه، که نام فنی آن Grader می‌باشد، است.

هدف اصلی تشکیل این موسسه تعیین امتیاز برای قهوه‌‌های متنوع در کشورهای مختلف جهان می‌باشد. این انجمن برای هر قهوه از لحاظ کیفی امتیاز صفر تا صد تا در نظر می‌گیرد. هنگامی که یک نوع قهوه امتیاز به بالا ۸۰ از این موسسه دریافت کند نام آن در بین قهوه‌های تخصصی دنیا جای می‌گیرد. همچنین با دریافت امتیاز بیشتر از ۹۰، نام قهوه در لیست قهوه‌های برجسته و عالی دنیای درج می‌شود.

معمولا انجمن Grader برای تعیین سطح کیفیت قهوه به معیارهای مختلفی نظیر میزان اسیدیته، طعم اصلی و طعم پس از نوشیدن توجه می‌کند.

بهترین کشور پرورش دهنده قهوه

بهترین کشور پرورش دهنده قهوه - بهترین قهوه جهان

امروزه به دلیل تقاضای بالای مردم دنیا برای خرید و مصرف قهوه، کشورهای زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که در زمینه تولید دانه قهوه با طعم و کیفیت مختلف فعالیت دارند.

به همین دلیل، تعیین بهترین کشورهای تولید کننده قهوه در دنیا واقعا سخت بوده و فقط در حیطه تخصص کارشناسان این حوزه می‌باشد.

عنوان بهترین، کشور پرورش دهنده قهوه در دنیا در حال حاضر متعلق به کشور پاناما است. زیرا این کشور حدود ۲۹ گونه قهوه با طعم های مختلف و سطح کیفی عالی تولید، و به بازارهای بزرگ جهانی عرضه می کند. طبق آمار و ارقام موجود اکثریت قهوه‌هایی که در این کشور تولید می‌شوند در گیشا مصرف می‌شوند. این امر یک سند معتبر برای اثبات ادعای ما بوده و بر صحت برتر بودن کشور پاناما نسبت به سایر تولید کنندگان قهوه در دنیا مهر تایید می‌زند.

بهترین قهوه جهان از نظر مزه و طعم

بهترین قهوه جهان از نظر مزه و طعم

بهترین قهوه جهان از نظر طعم و مزه، به دلیل متفاوت بودن ترجیحات شخصی و ذائقه کشورهای مختلف، متفاوت بوده و یک قانون کلی برای این منظور وجود ندارد. به همین دلیل نمی‌توان بهترین قهوه جهان از نظر طعم و مزه را به طور قطعی به نوع خاصی از انواع قهوه اختصاص داد.

بنابراین انتخاب بهترین قهوه جهان از نظر طعم و مزه، یک موضوع کاملا شخصی و فردی است که فاکتورهای متعددی نظیر ژنتیک، پرورش، گیرنده‌های طعم، تجربیات زندگی و سطح خلفی و استرس در تعیین آن نقش دارند. باید متذکر شویم که صرفا توجه به برند، شما را از چشیدن طعم واقعی قهوه محروم خواهد نمود.

برخی از خوشمزه‌ترین قهوه‌های معروف دنیا شامل گزینه های زیر است.

 • قهوه گیشا

قهوه گیشا همیشه نسبت سایر قهوه‌های معروف دنیا یک سر و گردن بالاتر بوده و از نظر طعم و مزه نیز در رتبه اول قرار دارد. به همین دلیل در بررسی‌های صورت گرفته امتیازات بیشتری را کسب کرده است، به نحوی که امتیازات این نوع قهوه اغلب از ۹۶ به بالا می باشد.

 • قهوه پی بری تانزانیا

قهوه پری تانزانیا یکی از قهوه‌های خوشمزه دنیا است که تقریبا تمامی کسانی که در نقاط مختلف دنیا طعم آن را چشیده‌اند، این واقعیت را تأیید نموده‌اند.

این نوع قهوه در کوه‌های مروو کلیماجارو کشت می‌شود و یک نوع قهوه روشن عربیکا دارای اسیدیته بسیار خوشمزه بوده و طعمی شبیه طعم توت سیاه شیرین و شکلات نرم شده دارد.

 • قهوه کناهاوایی

این نوع قهوه یکی از معروف‌ترین قهوه‌های موجود در جزیره بزرگ کنا است. قهوه کنا از قهوه‌های مطرح هاوایی است و حدود ۹۵ درصد از قهوه‌های عرضه شده به بازار این منطقه را شامل می‌شود. این نوع قهوه دارای طعمی خالص و شفاف بوده و عطری بسیار خاص با طعمی دلچسب دارد.

مصرف قهوه خوشمزه کنا به همراه شیر کاکائو، شکر قهوه‌ای و عسل طعم بسیار خاص و که شبیه طعم میوه‌ها است را به این نوع قهوه می‌دهد.

بهترین تولیدکنندگان قهوه در دنیا

بهترین تولیدکنندگان قهوه در دنیا - بهترین قهوه جهان

کشت و تولید قهوه از جمله محصولات پر سود بوده و به همین دلیل تمامی کشورهایی را که شرایط آب و هوایی مساعدی برای پرورش این کشت دارند را متقاعد به تولید آن کرده است. بنابراین در حال حاضر کشورهای زیادی در دنیا وجود دارند که این محصول را تولید می کنند.

به طور کلی فهرست ده کشور برتر تولید و صادر کننده بهترین قهوه در دنیا به شرح زیر است.

 • برزیل

کشور برزیل اولین جایگاه بزرگترین تولید کننده قهوه جهان را دارد. این کشور نزدیک به یک قرن و نیم است که این عنوان را در دست نگه داشته و درحال حاضر بیش از هکتار۲۷۰۰۰ از مزارع زیر کشت این کشور را مزارع قهوه تشکیل می‌دهند. یکی از مهمترین دلایل موفقیت کشور برزیل در پروس قهوه شرایط آب و هوایی مساعد آن است.

 • ویتنام

دومین تولیدکننده برتر قهوه جهان از آن کشور ویتنام است. این کشور علی‌رغم درگیری‌هایی که در دوران جنگ داشته توانسته در صنعت تولید قهوه به خوبی بدرخشد و بهترین و مرغوب‌ترین قهوه‌ای دنیا را تولید نماید.

 • کلمبیا 810

کشور کلمبیا که یک کشور آمریکایی است، رتبه‌دار سومین تولید کننده برتر قهوه جهان بوده و از سال 1700 میلادی کشت قهوه در آن رواج پیدا کرده است. این کشور در تولید قهوه شهره جهانی داشته و خوش طعم ترین قهوه های جهان را با رایحه ای مطبوع پرورش می‌دهد.

 • اندونزی

عنوان چهارم بزرگترین تولید کننده قهوه جهان متعلق به کشور اندونزی هست. این کشور جزو نخستین کشورهایی می‌باشد که دانه‌های خوش عطر قهوه به آن وارد شده و در منطقه جاوا مورد کشت و بهره‌وری قرار گرفته است.

عمده تولید قهوه کشور اندونزی، روبوستا بوده و در حال این کشور یکی از بهترین تولیدکنندگان قهوه های روبوستای جهان به شمار می‌رود.

قهوه‌ Kopi Luwak که شهره جهانی دارد متعلق به کشور اندونزی بوده که به دلیل شرایط تولید خاصی که دارد یکی از گران قیمت‌ترین انواع قهوه نیز محسوب می‌شود.

 • اتیوپی

به جرات می‌توان گفت که اتیوپی زادگاه قهوه بوده و قدمت کشت این محصول در آن به یازده قرن پیش برمی‌گردد. اما در حال حاضر، این کشور پنجمین تولید کننده قهوه جهان بوده و سالانه مقادیر قابل توجه‌ای از میزان قهوه مورد نیاز مردم جهان را تولید می‌کند. موقعیت جغرافیایی ایده‌ال کشور اتیوپی سبب شده است، این کشور خاستگاه معروف‌ترین قهوه‌ سراسر جهان یا همان عربیکا شناخته شود.

 • هندوستان

ششمین تولید کننده قهوه جهان یک کشور آسیایی به نام هندوستان است. برای نخستین بار یک مسلمان دانه‌های قهوه را از کشور عربستان به این کشور انتقال داده و استارت کشت این محصول در هند را زده است. هر چند حضور کشور هندوستان در بازارهای جهانی قهوه چندان پر رنگ نیست اما به جرات می‌توان گفت که جزو تولید کنندگان معروف قهوه در دنیاست.

 • هندوراس

عنوان هفتم بزرگترین تولید کننده قهوه جهان متعلق به کشور هندوراس می باشد. تولید و صادرات قهوه بخش مهمی از اقتصاد کشور هندوراس را به خود اختصاص داده است.

از آنجایی که قهوه هندوراس اکثرا در قهوه‌های ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در بازارهای جهانی و بین مصرف کنندگان، چندان شناخته شده نمی‌باشد.

 • اوگاندا

هشتمین تولید کننده بزرگ قهوه جهان اوگاندا نام دارد. این کشور آفریقایی جزو اولین صادرکنندگان قهوه در جهان محسوب می شود. در این کشور هر دو گونه‌ روبوستا و عربیکا قهوه با کیفیت بسیار بالا پرورش می‌یابد.

 • مکزیک

کشور مکزیک نهمین تولید کننده برتر قهوه در جهان است که برای اولین بار در اواخر قرن هجدهم به این کشور راه یافت. امروزه یکی از بهترین قهوه‌‌های عربیکای جهان متعلق به این کشور بوده که بخش عمده‌ آن به کشور امریکا صادر می‌گردد.

 • گواتمالا

کشور گواتمالا برای اولین بار در اواخر قرن هجدهم با قهوه آشنا شده و از سال 1860 پرورش و تولید آن در این کشور رواج پیدا کرد. در حال حاضر این کشور 204 هزار تن دانه‌ قهوه در سال با کیفیتی ثابتی تولید کرده و به بازارهای جهانی عرضه می‌کند.

مهمترین ویژگی‌های قهوه‌های کشور گواتمالا درشتی دانه‌ها و شکلاتی بودن عطر و طعم آن است.

خرید قهوه گیشا پاناما

قهوه گیشا برای نخستین بار در کشور اتیوپی در یک منطقه جنگلی در مزرعه‌ای با نام Hacienda La Esmeralda یافت شد. به همین دلیل است که نام این مزرعه همواره با نام قهوه گیشا همراه است. سپس در سال ۱۹۳۰ این قهوه از کشور اتیوپی به دیگر کشورها نظیر کنیا و تانزانیا نیز راه یافت.

دومین مزرعه معروف قهوه گیشا در کشور پاناما می‌باشد. این قهوه از کاستاریکا به پاناما راه یافته و در باکته کشت شده است. به طور کلی قهوه گیشا در سال ۱۹۶۰ در کشور پاناما برای اولین بار کشت شده و از آن زمان به بعد نام این نوع قهوه در کنار کشور پاناما بر سر زبان‌ها افتاده است.

قهوه گیشا یک نوع قهوه‌ای عربیکا تیپیکای جهش یافته می‌باشد که امروزه جزو محبوب‌تربن و شناخته شده‌تربن انواع قهوه در دنیا قرار دارد. یکی از مهمترین ویژگی‌های قهوه گیشا داشتن رایحه و عطر فراوان است که همین ویژگی میزان تقاضای آن در دنیا را روز به روز بالاتر می‌برد.

طعم قهوه گیشا نیز خاص بوده و دارای طعمی با درجه شیرینی بالا و رایحه‌های بالا که مشابه رایحه‌های برخی میوه‌های خوشمزه نظیر توت، انبه، هلو، آناناس و یاس می‌باشد.

انقلاب و ظهور جهانی قهوه گیشا، مربوط به دوره‌ای است که، این نوع قهوه توانست چندین مرحله پشت سر هم عنوان بهترین قهوه پاناما در مسابقه را از آن خود کند.

مسابقات بهتری قهوه پاناما، یک مسابقه جهانی است که همه ساله، به واسطه موسسه قهوه اسپشیالیتی پاناما برگذار شده و هدایت می‌گردد.

دانه‌های قهوه‌ای که در این مسابقه عنوان‌های برتر را از آن خود کنند، با قیمت‌های بالاتری نسبت به دیگر انواع قهوه در بازارهای جهانی به فروش می‌رسند. قهوه گیشا از جمله قهوه‌های است که از زمان برگزاری این مسابقه تا کنون بارها و بارها توانسته به عنوان بهترین و خوشمزه‌تربن نوع قهوه برگزیده شود. یکی از مهمترین افتخارات قهوه گیشا این است که ۶ سال پیاپی از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ توانست به عنوان بهترین قهوه پاناما انتخاب شود.

خوش مزه‌ترین قهوه جهان

خوش مزه‌ترین قهوه جهان - بهترین قهوه جهان

خوشمزه‌ترین قهوه جهان از دید افراد گوناگون، متفاوت خواهد بود. اما طبق نظرسنجی‌های به عمل آمده از نظر افراد زیادی در دنیا کاپوچینو یکی از خوشمزه‌ترین نوشیدنی‌های حاصل از قهوه است و افراد زیادی در دنیا وجود دارند که شیفته این نوشیدنی خوش عطر و طعم هستند.

کاپوچینو یک نوشیدنی ترکیبی از پودر قهوه، شیر و کاکائو است که بعد از آماده سازی برای مصرف با کف شیر و رنگ قهوه‌ای کاکائو به همراه بوده و در کنار طعم بی‌نظیر که دارد از ظاهری جالب نیز برخورد است.

علاوه بر کاپوچینو، قهوه اسپرسو ملایم که دارای طعم تلخ ملایم می‌باشد نیز جزو نوشیدنی‌های خوشمزه دنیا بوده طرفداران زیادی در اقصی نقاط دنیا دارد.

میل نمودن قهوه اسپرسو با شکلات تلخ، دلچسبی طعم و مزه آن را چندین برابر کرده و تمایل افراد برای مصرف دوبار را تا حد زیادی بالاتر می‌برد.

بهترین قهوه جهان در مسابقات جهانی

بهترین قهوه جهان در مسابقات جهانی

مسابقات متعددی وجود دارند که در آن‌ها انواع قهوه از نظر کیفیت و طعم به رقابت می‌پردازند. معمولا شرکت کنندگان در مسابقات مختلف جهانی قهوه، از انواع قهوه استفاده کرده و هر کدام از آنها که موفق به تهیه بهترین و خوشمزه‌ترین نوع قهوه شوند، پیروز میدان شده و علاوه بر آن بهترین قهوه در آن مسابقه نیز تعیین می‌گردد.

در واقع در مسابقات جهانی قهوه دو فاکتور مهم طعم قهوه و عملکرد باریستا، معیارهای مهم، در مسابقه برای تعیین برنده می‌باشند. معمولا باریستاها یا همان شرکت ‌کنندگان در مسابقات جهانی قهوه افرادی وارد و با سابقه درخشان هستند که از جانب بزرگترین تولید کنندگان و همچنین فروشندگان انواع قهوه مورد حمایت قرار دارند.

طبق نتایجی که در سالیان سال در مسابقات مختلف قهوه به دست آمده است. همواره قهوه گیشا بیشترین عناوین برتری را نصیب خود نموده و یکی از گزینه‌های ثابت انواع و اقسام مسابقات جهانی قهوه به شمار می رود.

گران ترین قهوه در جهان

گران ترین قهوه در جهان - بهترین قهوه جهان

در حال حاضر گران‌ترین قهوه جهان، Cañas Verde می‌باشد که یک نوع قهوه گیشا بوده و به صورت کاملا طبیعی از مزارع Hacienda la Esmeralda فرآوری می‌گردد. خرید قهوه Cañas Verde به دلیل طبعی و ارگانیک بودن آن، برای طرفداران قهوه از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

البته ادعای دیگری نیز وجود دارد، که مطابق با این ادعا، گران قیمت‌ترین قهوه جهان در کشور اندونزی که یک کشور آسیایی است تولید می‌شود. این قهوه که با نام تجاری قهوه‌ Kopi Luwak در دنیا شناخته شده است یکی از با کیفیت‌ترین و خوش عطرترین قهوه‌های دنیا بوده و تحت شرایطی خاص و منحصر به فرد در کشور اندونزی پرورش می‌یابد.

قیمت این قهوه به دلیل شیوه‌ منحصر به فرد پرورش آن گران است.‌ Kopi Luwak نام یک حیوان اندونزیایی مشابه گربه می‌باشد که مهمترین نقش را در پروش و تولید این گونه قهوه ایفا می‌کند.

این حیوان گربه نما که در جنگل‌های جنوب شرقی قاره آسیا وجود دارد، قبل از آنکه دانه‌های قهوه درون میوه قهوه برسند و سفت شوند را می‌خورد. سپس قسمت‌های گوشته میوه قهوه در درون سیستم گوار آن هضم می‌شود و دانه آن باقی مانده و با مدفوع دفع می‌گردد.

پس از آن دانه‌های قهوه دفع شده جمع‌اوری شده و پس از فرآوری به عنوان گران‌ترین قهوه جهان به بازارهای جهانی این محصول عرضه می‌شود. قیمت هر فنجان قهوه Kopi Luwak معادل صد دلار به فروش می‌رسد که در مقایسه با قیمت سایر قهوه‌ها بسیار گران‌تر است.

نتیجه‌گیری

بهترین قهوه جهان از دید افراد گوناگون متفاوت بوده و هر فردی با توجه به معیارهای مختلف، یکی از انواع قهوه را به عنوان بهترین انتخاب می نماید. اما با توجه به نظریات موجود و نتایج کسب شده در مسابقات جهانی قهوه می توان گفت که قهوه گیشا بهترین و معرف ترین نوع قهوه چه از نظر طعم و مزه و چه از نظر مشخصات و ویژگی‌های ظاهری است.

پست های مرتبط