قهوه

عوامل ایجاد طعم سوخته و بد در قهوه

عوامل ایجاد طعم سوخته و بد در قهوه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از دم کردن انواع قهوه، وقتی قهوه را می نوشید، طعمی مانند سوختگی در قهوه احساس کنید و این طعم سوختگی و بد موجود در قهوه باعث آزار و حتی ایجاد خاطره بد از نوشیدن قهوه شود. در این مطلب قصد داریم شما علاقمندان و دوست داران قهوه را با عوامل ایجاد طعم سوخته و بد در قهوه آشنا کنیم و به شما بیاموزیم که چطور از تلخی و سوختگی قهوه جلوگیری کنید. این طعم سوخته و بد موجود در قهوه می‌تواند علل مختلفی داشته باشد که در ادامه این مقاله از قهوه سیراف برایتان شرح میدهیم.

عوامل ایجاد طعم سوخته و بد در قهوه

کثیف بودن دستگاه قهوه ساز خانگی

بر خلاف تصور برخی افراد که فکر می‌کنند نوع دستگاه قهوه آن‌ها باعث ایجاد طعم سوخته در قهوه می‌شود، باید بدانید که کثیف بودن دستگاه قهوه ساز است که باعث ایجاد طعم بد و سوخته در قهوه می‌شود. پس فرقی نمی‌کند که از چه دستگاه قهوه‌سازی برای تهیه انواع قهوه فرانسه و اسپرسو استفاده می‌کنید، مهم تمیز بودن دستگاه و فیلترهای آن است. پس اولین توصیه‌ی ما به شما برای تهیه یک قهوه خوش عطر و خوش طعم، استفاده از دستگاه تمیز و بدون جرم و رسوب است. پس این نکته را فراموش نکنید که پس از هر بار استفاده از دستگاه قهوه‌ساز، باید آن را تمیز کنید تا همیشه از یک قهوه خوش عطر و خوش طعم لذت ببرید.

دانه های قهوه فاسد و در اصطلاح بی رنگ باشند

یکی از مهمترین دلایل طعم بد قهوه، قرار گرفتن دانه های قهوه رست داده شده شما در معرض اکسیژن می باشد که باعث می شود طعم و عطر قهوه شما از بین برود. مهمترین کاری که برای جلوگیری از این اتفاق لازم است این می باشد که بعد از خرید دانه های قهوه آن ها را درون ظروف مناسب که تا حد امکان از ورود اکسیژن جلوگیری کند قرار دهید. بعد از اینکار آن را در یک مکان مناسب، جای خشک و تاریک که نور به آن جا دسترسی نداشته باشد قرار دهید (از قرار دادن قهوه در یخچال به خاطر رطوبت آن خودداری کنید).

نکته مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد خرید دانه های قهوه کامل به جا آسیاب شده می باشد، هرچند این کار شاید دردسر بیشتری برای شما داشته باشد ولی در حفظ عطر و طعم واقعی قهوه بسیار مفید می باشد.

رست قهوه

رست مناسب قهوه کار بسیار سختی است که از عهده‌ی بیشتر دوستداران قهوه خارج است و افراد نمی‌توانند این کار را به درستی انجام دهند. رست نامناسب قهوه باعث ایجاد طعم تلخ در قهوه می‌شود. پس به شما توصیه‌ی می‌کنیم که دفعه بعد که قصد داشتید دانه های قهوه را رست دهید، به این نکته توجه کنید که رست دادن زیاد دانه‌های قهوه باعث ایجاد طعم تلخ و سوختگی می‌شود.

حال اگر در پس از دم کردن قهوه متوجه شدید که قهوه شما طعم بد و سوخته می‌دهد، می‌توانید مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را بررسی کرده و ایراد کار خود را پیدا کنید و با رفع کردن آن، از نوشیدن یک فنجان قهوه با کیفیت، خوش طعم و عطر، لذت ببرید.

عوامل ایجاد طعم سوخته و بد در قهوه

مدت زمان دم کردن قهوه

زمان یکی از مهم ترین علل در ایجاد طعم خوب در قهوه است و یکی از عواملی که باعث ایجاد طعم بد و سوختگی در قهوه می شود، مدت زمان زیادی است که برای دم تهیه‌ی قهوه صرف می‌کنید. زمانی که انواع پودر قهوه، در مجاورت آب داغ قرار گرفته، ابتدا عناصر طعمی و عطری قهوه آزاد شده و پس از آن ترکیبات تلخ قهوه که باعث نامطبوع شدن طعم قهوه و ایجاد طعم سوختگی در قهوه می‌شود، از آن خارج می‌شوند. سوالی که در اینجا برای شما پیش می آید، این است که مدت زمان مناسب برای دم کردن قهوه چه زمانی است که قهوه‌ای خوش عطر و خوش طعم و بدون سوختگی داشته باشیم؟

به طور کلی نمی‌توان مدت زمان مناسبی برای تهیه قهوه اعلام کرد که در این مدت زمان طعم و عطر قهوه از بین نرود و طعم سوخته ندهد، چون مدت زمان مناسب برای دم کردن قهوه به نوع دانه قهوه، رست قهوه و دستگاه قهوه ساز بستگی دارد.

میزان دمای آب

یکی دیگر از مواردی که باید برای تهیه یک قهوه با کیفیت به آن توجه کنید، دمای آب مورد استفاده است. استفاده از آب جوش برای دم کردن قهوه باعث ایجاد طعم سوختگی در قهوه می‌شود. دمای مناسب برای دم کردن قهوه کمتر از ۹۶ درجه است. همچنین پیشنهاد می‌شود تا از آب‌های آشامیدنی شرکتی که املاح و رسوب کمتر و کیفیت بهتری دارند برای دم کردن انواع قهوه فرانسه و اسپرسو استفاده کنید.

رست قهوه رست مناسب قهوه کار بسیار سختی است که از عهده‌ی بیشتر دوستداران قهوه خارج است و افراد نمی‌توانند این کار را به درستی انجام دهند. رست نامناسب قهوه باعث ایجاد طعم تلخ در قهوه می‌شود. پس به شما توصیه‌ی می‌کنیم که دفعه بعد که قصد داشتید دانه های قهوه را رست دهید، به این نکته توجه کنید که رست دادن زیاد دانه‌های قهوه باعث ایجاد طعم تلخ و سوختگی می‌شود. حال اگر در پس از دم کردن قهوه متوجه شدید که قهوه شما طعم بد و سوخته می‌دهد، می‌توانید مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را بررسی کرده و ایراد کار خود را پیدا کنید و با رفع کردن آن، از نوشیدن یک فنجان قهوه با کیفیت، خوش طعم و عطر، لذت ببرید.

آسیاب دانه های قهوه

قطعا آسیاب خیلی ریز دانه های قهوه باعث تلخی قهوه خواهد شد. اگر دانه های قهوه خیلی ریز آسیاب شوند، آب به سختی از بین ذرات قهوه عبور کرده و ساختار های اسیدیته را از بین میبرد و قهوه عصاره‌گیری شده خیلی تلخ می شود. البته با توجه به روش تهیه قهوه شما، آسیاب ها متفاوت می باشد؛ برای وسیله فرنچ پرس آسیاب درشت، برای وسیله پور اور آسیاب متوسط و کمی ریز، برای کمکس آسیاب متوسط و کمی درشت، برای قهوه ساز برقی آسیاب متوسط، برای موکاپات و اسپرسوساز آسیاب ریز مناسب ترین گزینه ها می باشند که می توانید مورد استفاده قرار دهید.

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.