قهوه روبوستا, قهوه عربیکا

فروش عمده قهوه عربیکا و روبوستا

فروش عمده قهوه عربیکا و روبوستا

نوشیدنی محبوب قهوه در سراسر دنیا طرفداران فراوانی دارد. این نوشیدنی از دانه‌های گیاهی به همین نام به دست می‌آید. دانه‌های گیاه قهوه که اصطلاحاً گیلاس قهوه نامیده می‌شود را پس از جمع آوری و خشک کردن توسط کشاورزان توسط کارخانه‌های تولید قهوه و روستری‌های حرفه‌ای رست می‌شود. اصطلاح رست به بو دادن دانه‌های قهوه می‌گویند.

دانه‌های قهوه که به رنگ سبز رنگ هستند را در دیگ‌های مخصوص میریزند و در درجه حرارت بالا بو می‌دهند. هرچه این مدت زمان طولانی‌تر باشد رنگ قهوه تیره‌تر می‌شود. چهار مرحله اصلی برای رست قهوه برشمرده می‌شود که هر کدام از این مراحل نیز به چند دسته تقسیم می‌شود.

فروش عمده دان قهوه عربیکا و روبوستا - خرید مستقیم دانه قهوه کیلویی

نامگذاری مراحل رست قهوه بر اساس میزان مدت زمان رست:

  • آمریکن روست (بو دادن ملایم حدود ۷ دقیقه)
  • سیتی روست (بو دادن متوسط ۹ الی ۱۱ دقیقه)
  • فرنچ روست (بو دادن تا حد تیره ۱۱ الی ۱۳ دقیقه)
  • اسپرسو روست (تیره‌ترین حالت حدود ۱۴ دقیقه)

دو نوع از قهوه که بیشترین مصرف و طرفدار را دارد قهوه عربیکا و روبوستا هستند که قهوه عربیکا با حجمی بیشتر از قهوه روبوستا کشت می‌شود. از این میان بهترین و قدیمی‌ترین قهوه، قهوه عربیکا است که در ارتفاع ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا کشت می‌شود و حدود ۷۵ درصد قهوه کشت شده در سطح جهان قهوه عربیکاست که در میزان عطر و طعم از انواع دیگر قهوه کیفیتی متمایز دارد.
نوع دیگر قهوه، قهوه روبوستا می‌باشد که در ارتفاع ۲۵۰۰ پایی از سطح دریا رشد میکند و در میزان کافئین موجود در دانه‌های آن دو برابر کافئین موجود در دانه‌های قهوه عربیکا می‌باشد، دانه‌ای ریزتر از عربیکا دارد و درخت آن در برابر آفات مقاوم‌تر است و نوع سوم قهوه که در آفریقای غربی کشت می‌شود لیبریکا نام دارد که بیشتر برای مصارف خاص خصوصاً مصارف دارویی کاربرد دارد.

در ادامه لیستی از آخرین قیمت دانه‌های قهوه موجود در سیراف قهوه را برای شما مشتریان گرامی می‌آوریم. اما توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است بخاطر نوسانات بازار ارز لیست قیمت روز را پوشش ندهد. شما می‌توانید جهت دریافت لیست قیمت روز محصولات با کارشناسان ما تماس بگیرید. این قیمت‌ها برای خرید عمده می‌باشد و حداقل سفارش خرید عمده برای محصولات قهوه سیراف ۲۰ کیلو برای هر محصول می‌باشد.

بازگشت به لیست