قهوه

فروش میکس قهوه کافئین بالا

برای ساخت یک میکس قهوه کافئین بالا می بایست از ترکیب غالب دانه های قهوه روبوستا استفاده کرد. قهوه از جمله دانه های گیاهی است که در تهیه نوشیدنی های گرم مورد استفاده قرار می گیرد و در میان مردم دنیا به خوبی موقعیت خود را تثبیت نموده است. بسیاری از علاقه مندان به قهوه، از نوع قهوه کافئین بالا استفاده می کنند و تمایل به صرف این نوع قهوه دارند. در ادامه به بررسی ویژگی های قهوه خوب و قهوه کافئین بالا می پردازیم.

عوامل تأثیرگذار در میزان کافئین قهوه

عامل اصلی در میزان کافئین قهوه نوع دانه قهوه است. نیاز به توضیح نیست و همه می دانیم که دانه قهوه روبوستا حاوی 3 درصد کافیین و دانه قهوه عربیکا حاوی 1.5 درصد کافیین است.هرچند که قهوه عربیکا از نظر درجه کیفیت، دارای سطح کیفیت بالاتری نسبت به قهوه روبوستا می باشد.

علاوه بر نوع دانه قهوه عوامل دیگری نیز می تواند در میزان کافئین موجود در قهوه ای که می نوشید مؤثر باشد. یکی از این عوامل به میزان برشته شدن دانه های قهوه قبل از دم آوری بستگی دارد.

عمدتا رست های روشن محتوای کافیین بیشتری را در خود حفظ می کنند. و رست هرچه به سمت تیره میل می کند محتوای کافیین خود را از دست می دهد. علاوه بر این روشی که طی آن قهوه دم می شود نیز در میزان کافئین نهایی تاثیر دارد.

بنابراین هنگام خرید میکس قهوه کافئین بالا به تمامی این عوامل دقت نمایید. همچنین محیط اولیه و بستر و آب و هوا و نوع خاکی که دانه های قهوه در آن به عمل آمده اند نیز یکی از عوامل مهم در نوع کیفیت و درجه بندی قهوه می باشد.

میکس قهوه کافئین بالا

آیا رنگ دانه ها تأثیری در میزان کافئین موجود در قهوه دارد؟

این تفکر که هرچه دانه های قهوه تیره تر باشند بنابراین کافئین بیشتری دارند تفکر اشتباهی است. همانطور که برعکس آن نیز نادرست می باشد. هنگام فروش میکس قهوه کافئین بالا، فروشنده می تواند توضیحاتی در رابطه با پاسخ واقعی به این سوال به شما ارائه نماید.

آنچه که در میزان کافئین موجود در قهوه موثر است میزان راست شدن یا به عبارتی همان برشته شدن دانه ها در وزن یکسان است. به این معنی که در یک وزن مساوی، قهوه با دانه های تیره رنگ برشته شده نسبت به قهوه با دانه های روشن برشته، کافئین بالاتری دارا می باشد.

ویژگی های  میکس قهوه کافئین بالا

میکس قهوه کافئین بالا در مناطق جنوبی کشورمان ایران از طرفداران بسیاری برخوردار است و در بسیاری از قهوه فروشی ها یافت می شود. این نوع از قهوه می تواند ترکیبی از دانه های چند نوع قهوه مختلف باشد. مثلاً برای اینکه از سطح بالای کافئین برخوردار باشد می توان در آماده سازی آن از دانه های قهوه روبوستا استفاده نمود.

همچنین به منظور معطر و خوش طعم تر شدن قهوه، در روند میکس آن از دانه های قهوه عربیکا نیز استفاده نمود. علاوه بر این قهوه به عمل آمده در هر کشوری به دلیل شرایط اقلیمی متفاوت می تواند از طعم و ویژگی های متفاوتی نسبت به سایر کشورها برخوردار باشد. معمولاً در میکس قهوه کافئین بالا از دانه های قهوه اندونزی و یا دانه های قهوه هند بهره گیری می شود.

نکاتی پیرامون تهیه و استفاده از میکس قهوه کافئین بالا

مشتاقان تهیه قهوه کافئین بالا می توانند با مراجعه به قهوه فروشی ها از نزدیک فرآیند آماده سازی قهوه میکس را مشاهده نمایند و با اطلاعاتی که فروشنده در رابطه با ویژگی های انواع مختلف قهوه در اختیارشان قرار می دهد نسبت به میزان ترکیب هرگونه از قهوه های موجود نظر و سلیقه خود را در تهیه میکس کافئین بالا اعمال نمایند. همچنین قهوه های میکس از نوع قهوه کافئین بالای آماده نیز در قهوه فروشی ها موجود می باشد که درصد ترکیب انواع قهوه های موجود در آنها بر روی بسته بندی قابل مشاهده می باشند.

پست های مرتبط