قهوه

قهوه کلد برو و حقایق جالب درباره آن

قهوه کلد برو و حقایق جالب درباره آن

کلد برو یک نوشیدنی سرد بی‌نظیر مناسب برای فصول گرم سال است که سابقه تاریخی تهیه آن به کشور کوبا باز می‌گردد. مهمترین دلیل محبوبیت قهوه کلد برو این است که طعم و عطر آن بسیار قوی است. به دلیل دقت و حوصله‌ای که در تهیه آن به کار می‌رود، خالص‌ترین طعم را به شما می‌دهد. در ادامه ما شما را با قهوه کلد برو و حقایق جالب درباره آن در قهوه سیراف بیشتر آشنا می کنیم.

کلد برو چیست ؟

کلد برو نوعی قهوه سرد است که با روش خاصی دم می‌شود (دم‌آوری سرد) و با آیس کافی کاملا متفاوت است. در تاریخچه تهیه قهوه در کوبا آمده است که مردم این کشور دانه قهوه را آسیاب کرده، آن را درون ظرف مناسبی می‌ریزند و روی آن را با آب سرد پر می‌کنند. ترکیب به دست آمده به‌قدری دل‌ چسب است که امروزه در منوی بسیاری از کافه‌ها جای گرفته است. در گذشته مردم بومی کوبا کلدبرو را برای رهایی از گرما می‌نوشیدند.

قهوه کلد برو و حقایق جالب درباره آن

“کلد برو” یکی از انواع قهوه است که با ابزاری متفاوت از فرنچ پرس، قهوه جوش، موکاپات و اسپرسوساز تهیه می‌شود و بر خلاف سایر انواع نوشیدنی‌های قهوه با آب سرد تهیه می‌شود. برای تهیه قهوه با استفاده از کلد برو نیازی نیست کار خاصی برای خرید قهوه مناسب کلد برو بکنید و همان قهوه‌ای که همیشه تهیه می‌کنید را باید تهیه کنید فقط درجه آسیاب متفاوت می‌شود.

در روش تهیه کلد برو، عامل دما کاملا حذف می‌شود و شما باید از آب سرد برای تهیه آن استفاده کنید. جایگزین دما در این روش، زمان است. شما قهوه را با آب سرد ترکیب می‌کنید و اجازه می‌دهید زمان زیادی سپری شود. به همین دلیل گفته می‌شود، قهوه سرد دمی یا کلد برو در مقایسه با سایر قهوه‌ها عصاره قوی‌تر، عطر و خواص بیشتری دارد.

تفاوت ایس کافی و کلد برو

کلد برو کافی و یا آیس کافی (IceCoffee) از لحاظ خنکی تفاوتی باهم ندارند اما تفاوت اصلی کلد برو با تمامی ‌قهوه های سرد این است که میزان کافئین بهتر و بسته به نوع نژاد قهوه اسیدیته کمتری دارد.

آیس کافی ها معمولا یک شات اسپرسو با ترکیب شیر، طعم دهنده (سیروپ) و… می‌باشد. کلد برو باید بیش از 12 ساعت در رونده عصاره‌گیری و دم آوری قرار بگیرد. این تفاوت بزرگ بین کلد برو و آیس کافی می‌باشد.

بهترین نوع قهوه برای کلد برو

از آن‌جایی که برای تهیه کلد برو آب سرد با قهوه ترکیب می‌شود، معمولا قهوه‌های معطر آفریقا، مانند قهوه اتیوپی یا قهوه کنیا بهترین انتخاب هستند. از طرف دیگر بهتر است حتما از قهوه ۱۰۰ درصد عربیکا برای تهیه این قهوه استفاده شود چون قهوه‌هایی که صد درصد نیستند حاوی انواع قهوه‌های روبوستا هستند که طعم تند یا تلخی دارند که مناسب قهوه کلد برو نیست.

شاید مهم‌تر از قهو‌ه ای که برای کلدبرو انتخاب می‌کنید، آبی باشد که برای دم کردنش استفاده می‌کنید. چون این قهوه تقریبا ۹۸ درصد آب است، بنابراین بسیار مهم است که فکر کنید آبی که با آن دم می‌کنید طعم خوبی داشته باشد. یک قانون سرانگشتی خوب این است که اگر همیشه از شیر آب می‌نوشید، بنابراین حتما در تهیه کلدبرو هم از همین آب استفاده کنید اما اگر آب فیلترشده استفاده می‌کنید حتما در تهیه کلدبرو هم از همان آب استفاده کنید.

طرز تهیه کلد برو

در ابتدا شما نیازمند قهوه با درجه آسیاب درشت هستید. میزان ترکیب قهوه و آب بسته به ذائقه شما دارد. به طور استاندارد میزان 1:5 مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی به ازای هر 10 گرم قهوه شما نیاز به 50 میلی لیتر آب دارید. این میزان برای تهیه قهوه کلدبرو قوی استفاده می شود شما می توانید برای بالانس شدن آن از ترکیب 1:8 نیز استفاده کنید.

پس از آماده کردن قهوه آسیاب شده درشت آن را داخل یک ظرف شیشه ای دردار بریزید. سپس آب سرد را بر روی آن اضافه کنید. به آرامی با یک قاشق بلند محتویات داخل ظرف را هم بزنید تا به خوبی قهوه با آب ترکیب شود. سپس درب آن را ببنید و آن را داخل یخچال بگذارید. اجازه بدهید قهوه حدود 12 ساعت دم بکشد.

سپس محتویات آن را با یک صافی، فیلتر یا یک پارچه تمیز عبور دهید تا تفاله قهوه از کلد برو جدا شود. در انتها قهوه آماده شده را داخل یک ظرف بریزید و داخل یخچال نگهداری کنید و هر زمان که خواستید آن را مصرف کنید. هنگام سرو آن می توانید داخل لیوان خود یخ اضافه کنید و نوش جان کنید.

قهوه کلد برو و حقایق جالب درباره آن

زمان توصیه شده برای عصاره‌گیری

زمان نیز انعطاف پذیر است. پیشنهاد می شود که از 12 ساعت تا 48 ساعت قهوه را داخل آب نگه دارید تا کاملا خیس بخورد، استارباکس کلد برو خود را به مدت 20 ساعت خیس می‌کند، این متود کاملا انعطاف پذیر است. اگر به طور تصادفی مدت طولانی تری (حتی بیش از 24 ساعت) طی کنید، اشکالی ندارد. ممکن است طعم کنسانتره شما کمی‌تلخ تر از آنچه هست باشد، همچنین ممکن است بسیار قوی باشد، شاید بخواهید آن را با مقداری آب اضافی رقیق کنید.

حقایق جالب در مورد کلد برو

در اینجا چند نکته و حقیقت را آورده‌ایم که خواندن و دانستن آنها می‌تواند برای شما جالب و جذاب باشد.

Cold Brew می‌تواند قوی باشد

این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله قهوه مورد استفاده، زمان خیساندن و رقیق شدن. کنسانتره کلد برو را به صورت مستقیم ننوشید، زیرا دارای کافئین بسیار زیاد است.

کلد برو بیشتر از دریپ کافی طول می‌کشد

قهوه درشت آسیاب شده بهترین کلد برو را می‌سازد. از آنجایی که آب سرد است، باید حدود 12 تا 18 ساعت دم آوری طول بکشد تا رنگ، طعم و کافئین قهوه وارد آب شود. فرآیند دم آوری سرد، ترکیبات تلخ کمتری را به همراه می‌آورد که نتیجه شیرین‌تر و بهتری را برای قهوه ایجاد می‌کند.

کلد برو اسیدیته کمتری دارد

اگر قهوه یا اسپرسو معمولی باعث ناراحتی معده شما می‌شود، کلد برو ممکن است اینطور نباشد. تنها راه برای دانستن این موضوع آن است که امتحانش کنید، و اگر خودتان آن را تهیه کنید، کنترل بیشتری روی طعم و آثار آن بر معده تان خواهید داشت. شما می‌توانید کلد برو خود را همراه با یخ و یا به صورت گرم بنوشید.

می‌توانید کلد برو کافی را گرم کرده و گرم بنوشید

در واقع، این موضوع درست بوده و می‌تواند بسیار خوب باشد به دلیل آنکه طعم نهایی تقریباً یکسان می‌ماند.

هر نوع قهوه ای که دوست دارید برای تهیه کلد برو استفاده کنید

شما می‌توانید با هر نژاد قهوه ای کلد برو تهیه کنید و در نظر داشته باشید که هرچه قدر ربوستا قهوه بیشتر باشد کافئین داخل کلد برو بیشتر است. (هر کلد برو کافئین ندارد مانند قهوه های اسپشیالیتی)

قهوه کلد برو و حقایق جالب درباره آن

محبوب‌ترین نوشیدنی سرد کافئین‌دار

به طور کلی می‌توان گفت در تهیه قهوه کلد برو یا دم سرد هم مثل همه قهوه‌ها باید مدام آزمون و خطا کرد و با قهوه‌های مختلف آن را دم کرد تا در نهایت بهترین روش فیلتراسیون و رقیق‌سازی مناسب خود را ایجاد کرد. اما به طور کلی، هیچ راه خاص و ویژه‌ای برای تهیه قهوه سرد دم که جادو کند وجود ندارد تنها نکته مهمی که در قهوه سرد دم وجود دارد این است که این قهوه باید سریع و بی‌دردسر تهیه شود.

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.