دانه قهوه

قیمت انواع دانه قهوه

در این بخش قصد داریم شما را با قیمت انواع دانه قهوه آشنا کنیم. اما خوب است بدانید پیش از دانستن قیمت انواع دانه قهوه می بایست از تنوع و گوناگونی آنها و رده بندی های تجاری شان مطلع باشید. تا بدانید قیمت انواع دانه قهوه با چه معیار و بر چه اساسی دارای بازه متفاوتی از هزینه می باشد.

قیمت انواع دانه قهوه

قیمت انواع دانه قهوه بر چه اساس و معیاری سنجیده می شود؟

همانطوری که حتما می دانید دانه های قهوه دارای نژاد های مختلفی می باشد. 3 نوع عمده که تمامی تنوع و گونه های دانه های قهوه را پوشش می دهند شامل دانه های قهوه عربیکا، دانه های قهوه روبوستا و دانه های قهوه لیبریکا. که با جستجوی کوتاهی در رابطه با دانه های قهوه حتما متوجه خواهید شد که تنها دو نوع عربیکا و روبوستا در بازار جهانی قهوه خرید و فروش شده و مورد استقبال عموم قرار می گیرند. بنابراین پیش از هر نوع تفکیک دیگری، نژادهای مختلف قهوه دارای تفاوت ابتدایی خواهند بود.

پس از این تفکیک اولیه در باب قیمت انواع دانه قهوه، به انواع گوناگون هر کدام از دانه های قهوه ی نام برده در بالا می رسیم. زیرا همانطوری که می دانید و احتمالا درقیمت انواع دانه قهوه بازار دیده اید، دانه های قهوه بنا بر جغرافیایی که کشت می شوند و کشور های تولید کننده شان نیز دارای تفاوت های عمده ای می باشند که انها را در قیمت و هزینه نیز از هم جدا می کند.

مسلما قیمت دانه های قهوه کلمبیا با دانه هایی که در کنیا یا اندونزی و یا برزیل و سایر کشور های دیگر کشت می شوند از لحاظ نوع و سایر ویژگی ها دارای تفاوت هایی خواهند بود.

اما باید توجه داشته باشید که در میان همین دانه های قهوه ی مختص هر منطقه نیز، درجه بندی هایی مختلفی به لحاظ کیفی میان دانه های قهوه شان وجود خواهد داشت که طبیعتا در هزینه ی آنها اثر بخش می باشد.

در ادامه نیز لیستی از قیمت دانه قهوه در بازار ایران را می آوریم. اما توجه داشته باشید ممکن است به خاطر نوسانات بازار و ارز این قیمت ها تغییر پیدا کنند. اگر چه این لیست بصورت مرتب و با نوسانات قیمت به روز رسانی می شود اما شما می توانید برای دستیابی به قیمت روز با کارشناسان ما تماس بگیرید تا لیست قیمت روز را در اختیار شما قرار دهند.

قیمت انواع دانه قهوه

 

بازگشت به لیست