دانه قهوه ویتنام

قیمت بهترین دانه قهوه ویتنام

قیمت قهوه تحت تاثیر فاکتورهای فراوانی قرار دارد و از همین رو است که قیمت بهترین دانه قهوه ویتنام که به عنوان یک قهوه پرطرفدار در بازار محسوب می گردد ممکن است متغیر باشد. یکی از فاکتور ها در تعیین قیمت دانه قهوه اندازه صفحه یا اسکرین سایز می باشد. با توجه به این موضوع هم اکنون دانه خام قهوه ویتنام روبوستا، با اسکرین سایز 18، با قیمت 26 هزار تومان در هر کیلو معامله می گردد.

به همین ترتیب قهوه ویتنام روبوستا با اسکرین سایز 19 باقیمت کیلویی 28 هزار تومان در بازار معامله می شود، در حالی که قیمت قهوه رست شده ویتنام بین 35 تا 40 هزار تومان متغیر می باشد.

کشور ویتنام با تجربه ای بیش از ۱۵۰ سال در تولید قهوه یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان در زمینه قهوه در جهان به شمار می رود. قهوه کشور ویتنام بسیار خوش طعم و با بوی خاصی می باشد و این موضوع باعث شده تا مشتریان زیادی طالب این نوع قهوه باشند. مشتریان قهوه ویتنام بیش از ۵۰ کشور می باشند که هر ساله به این مشتریان اضافه می شود. و این باعث شده تا رشد کشت قهوه در این کشور بیشتر شود تا کشاورزان بتوانند جوابگوی همه مشتریان خود باشند. این منطقه ۱۷درصد قهوه کل جهان را تامین می کند.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]شرکت پخش قهوه، به عنوان نمایندگی قهوه ویتنام در ایران، انواع قهوه ویتنام را با قیمت کف بازار و به صورت عمده در سراسر کشور عرضه می کند.[/box]

همکاران ما در واحد فروش همواره پاسخگوی مشتریان قهوه در سراسر کشور هستند و می توانند شما را در خرید قهوه با کیفیت راهنمایی نمایند.

قهوه ویتنام

خصوصیات دانه قهوه ویتنام

قهوه ویتنامی قدرتمند و سرشار از عطر و طعم می باشد که باعث می شود به محض نوشیدن ضربان قلب شما بالا رود و احساس نشاط سراسر وجود شما را فراگیرد. گرچه قهوه از قرن نوزدهم در ویتنام کشت می شود ولی اکنون مبدل به جزئی جدایی ناپذیر از فرهنگ غذایی مردم این کشور شده است.

ویتنامی ها در تولید، فرآوری و آماده سازی قهوه سبک های منحصر بفردی را ایجاد کرده اند. در این سبک ها از ترکیبات متنوعی نظیر میوه، ماست و حتی تخم مرغ استفاده می کنند.

نحوه ی آماده سازی و هم چنین ترکیب دانه ها کمک کرده است تا قهوه ویتنام سبک یا استایل ویژه ای داشته باشد. دانه های درشت به درون یک فیلتر قطره ای (به نام فین) وارد می شوند که در بالای فنجان قرار دارد. دانه ها بترتیب وزن و سنگینی بروی یک درپوش نازک قرار می گیرند، آب داغ به آن‌ها اضافه می شود، و سپس آب به آرامی داخل فنجان وارد می شود.

اکثر مردم نوشیدنی قدرتمند و تیره حاصل از این فرآیند را با شیر غلیظ شیرین می نوشند.در شمال ویتنام ، این مخلوط به عنوان قهوه قهوه ای گفته می شود ، در حالی که در جنوب آن را قهوه شیر می نامند.

قهوه ویتنام

انواع قهوه ویتنام

در ویتنام نوشیدنی های متنوع و منحصربفردی بر پایه قهوه سرو می شود که برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

·         قهوه ماست

ماست  نیز همانند قهوه برای اولین بار توسط فرانسوی ها به ویتنام آورده شده ایست اما امروز تبدیل به بخشی از آشپزی سنتی این کشور شده است. در ویتنام ماست غنی و خامه ای همراه با ترکیبات مختلفی و از جمله قهوه سرو می شود. ممکن است این ترکیب عجیب و غریب به نظر برسد ، اما ماست خامه ای به طرز شگفت انگیزی با یک قهوه‌ی دارک جفت و جور می شود.

·         قهوه تخم مرغ

یک ترکیب کف آلود از زرده تخم مرغ همزده همراه با شیر تغلیظ شده و قهوه. این ترکیب نیز یکی شاید یکی از عجیب ترین نوشیدنی ها بر پایه قهوه باشد که در انحصار ویتنامی هاست.

·         قهوه اسموتی

اسموتی یک نوشیدنی مخلوط است که برای تهیه ی آن از میوهای تازه استفاده می شود. در مواردی کره بادام زمینی و شکلات نیز همراه با این ترکیب استفاده می گردد. اما در ویتنام از این ترکیب برای تولید و سرو انواعی از قهوه نیز بهره می گیرند.

قهوه ویتنام

خرید دانه قهوه روبوستا ویتنام اصل

ویتنام پس از برزیل بزرگترین تولید کننده قهوه در جهان است. بیش از 90 درصد قهوه تولید شده در ویتنام از نوع روبوستا می باشد و از این حیث ویتنام بزرگترین تولید کننده ی قهوه روبوستا در جهان است.

قهوه در ویتنام در درجه اول از دانه های قوی روبوستا تهیه می شود. از این حیث، ویتنام بزرگترین تولید کننده و صادر کننده قهوه روبوستا در جهان است. دانه های قهوه روبوستا تلخ تر است، اسیدیته کمتر، کافئین بیشتر و آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به دانه های قهوه عربیکا دارند.

کافئین و مواد آنتی اکسیدانی در حقیقت به عنوان یک عامل دفاعی در برابر انواع آفات عمل میکنند و در نتیجه این نوع قهوه در مقایسه با عربیکا از میزان آسیب پذیرتری کمتری برخوردار است. این امر سبب شده کشت دانه های روبوستا در مقایسه با عربیکا به مراتب ساده تر و گسترده تر باشد.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]کافئین قهوه ویتنامی دو برابر قهوه عربیکا است. برای دوستداران قهوه که از یک قهوه قوی لذت می برند، قهوه روبوستا ویتنام می تواند یک انتخاب فوق العاده باشد.[/box]

مشتریان قهوه در سراسر کشور می توانند بهترین انواع قهوه ویتنام را با برند اصل و بصورت فله و با قیمت ارزان از نمایندگی های شرکت پخش قهوه در سراسر کشور خریداری نمایند.

قهوه ویتنام

خرید قهوه رست شده ویتنام با بهترین قیمت

یکی از مهم ترین فاکتورها در تعیین کیفیت قهوه نوع رست یا برشته سازی دانه های قهوه می باشد. با توجه به نوع دانه و نیز ذائقه ی مصرف کنندگان انواعی از روست تجاری قهوه مرسوم می باشد. که متداول ترین انواع آن ها به شرح زیر می باشند:

روست لایت یا ملایم: دانه های قهوه روشن هستند، بدنه دانه قهوه چندان پر نیست و قهوه ای که حاصل می گردد اسیدیتی بالاتری دارد.

روست مدیوم یا متوسط: بدن قهوه پرتر است و اسیدیته به طور معمول کمتر است، اما عطر و طعم تا حدی فشرده تر شده و دارای تلخی برجسته تر است.

روست تیره یا دارک: دانه های قهوه تقریبا سیاه شده ، روغنی بوده و تلخی قابل توجه ای را ایجاد می کند. هرچه دانه قهوه تیره تر باشد ، میزان اسیدیته نیز در قهوه کمتر خواهد بود.

بر همین اساس شناخته شده ترین انواع قهوه ویتنام به شرح زیر هستند.

  • قهوه ویتنام لایت
  • قهوه ویتنام مدیوم
  • قهوه ویتنام دارک

بر اساس نوع روست، دانه قهوه ویتنام کیفیت متفاوتی را نشان خواهد داد. البته بسته به نوع ذائقه مصرف کنندگان میزان عرضه محصولات فوق در بازار متفاوت است. اما در این میان قهوه ویتنام دارک شناخته شده تر بوده و کسانی تمایل دارند یک نوشیدنی قدرتمند میل کنند از نوشیدن قهوه ویتنام دارک لذت خواهند برد.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]کافه داران، بنکداران و مشتریان عمده قهوه می توانند بهترین دانه قهوه ویتنام را بصورت خام و روست شده و با قیمت کف بازار بصورت آنلاین از سایت های شرکت ما خریداری نمایند.[/box]

قهوه ویتنام

قهوه ساز ویتنامی

قهوه ویتنامی سنتی قهوه ای قوی با طعم شدید و غنی است. اما آنچه قهوه ویتنامی را به یکی از محبوب ترین قهوه های جهان تبدیل می کند ، طرز تهیه ، تهیه و دم کردن آن است.

قهوه قطره ای ویتنامی معمولی در یک فنجان فیلتردار بنام فین تهیه و سرو می شود. قهوه قطره‌ای ویتنامی به طور سنتی با شیر تغلیظ شده و شیرین شده مخلوط می شود. عدم وجود شیر تازه در ویتنام ، به دلیل مشکلات ذخیره سازی شیر تازه در آب و هوای گرمسیری، منجر به استفاده از شیر تغلیظ شده می شود. با افزودن شیر تغلیظ شده به قهوه، تعادل دانه های قهوه روبوستا قوی و تلخ کاملاً برقرار می گردد. در ویتنام ، شیر تغلیظ شده به عنوان شیرین کننده و به عنوان خامه ای برای قهوه قطره ای ویتنامی عمل می‌کند.

تهیه قهوه قطره ای سنتی ویتنامی بسیار آسان است. برای این کار سازنده قهوه قطره ای یا فین احتیاج دارید. ساختار این سازنده بسیار ساده است و از یک فنجان، یک فیلتر قطره ای و یک کلاه درپوش ساخته شده است. کافی است شیر تغلیظ شده شیرین شده را در فنجان و دانه های قهوه در قسمت بالای فنجان قرار دهید. آب گرم را روی دانه های قهوه بریزید و قهوه به آرامی از بالا از طریق فیلتر به درون فنجان فرو می رود. با کم شدن ریزش قطرات ، قهوه به آرامی با شیر تغلیظ شده در فنجان مخلوط می شود. به این ترکیب کافئینی قدرتمند و لذت بخش در اصطلاح فین می گویند.

قهوه ویتنام

هنگامی که دم کردن قهوه (به پایان رسید ، شما فقط باید “درپوش فین” را بردارید و می توانید بلافاصله قهوه ویتنام داغ و خوشمزه‌ی خود را بچشید. اگر دوست دارید یک قهوه یخی ویتنامی داشته باشید ، کافی است قهوه خود را درون یک لیوان بلند با یخ فراوان بریزید!!

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]شرکت پخش قهوه با حذف واسطه ها بهترین قیمت قهوه ویتنام را به مشتریان خود در سراسر کشور پیشنهاد می کند. برای خرید بهترین دانه قهوه ویتنام بصورت عمده و با قیمت کف بازار می توانید با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید.[/box]

کشور ویتنام با تجربه ای بیش از 150 سال در تولید قهوه یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان در زمینه قهوه در جهان به شمار می رود. قهوه کشور ویتنام بسیار خوش طعم و با بوی خاصی می باشد و این موضوع باعث شده تا مشتریان زیادی طالب این نوع قهوه باشند. مشتریان قهوه ویتنام بیش از 50 کشور می باشند که هر ساله به این مشتریان اضافه می شود. و این باعث شده تا رشد کشت قهوه در این کشور بیشتر شود تا کشاورزان بتوانند جوابگوی همه مشتریان خود باشند. این منطقه 17درصد قهوه کل جهان را تامین می کند.

پست های مرتبط