دانه قهوه اندونزی

قیمت گرانترین قهوه اندونزی

حتما تا کنون نام قهوه اندونزی را شنیده اید و تا حدودی هم با آنها آشنایی داشته اید. آوازه قهوه اندونزی از آنجایی می آید که اندونزی را به عنوان سومین کشور تولید کننده و مهم در زمینه ی پرورش قهوه معرفی کردند. رکورد داران اول و دوم پیش از کشور اندونزی، به ترتیب کشور های برزیل و ویتنام می باشند. از این روست که پیش بینی می شود اگر جز علاقه مندان به انواع قهوه ها و نوشیدنی های قهوه باشید حتما در بازارهای مربوط به خرید و فروش قهوه نام قهوه اندونزی بارها و بارها به گوش تان خورده است و با آن آشنایی لازم را دارید.

قهوه اندونزی

یک حقیقت جالب در خصوص قهوه اندونزی!

اگر فقط کمی با قهوه ها و انواع گوناگون و محبوب آن آشنا باشید، حتما می دانید که پر طرفدار ترین نوع قهوه ها در میان مردم و علاقه مندان به نوشیدنی های قهوه، دانه های قهوه ای می باشند که از نژاد دانه قهوه عربیکا هستند. البته لازم به ذکر است که عربیکا بودن دانه های قهوه یک امتیاز یا برتری محسوب نمی شود، اما چنین مرسوم شده است که عموما از دانه های قهوه عربیکا استقبال بیشتری صورت گرفته و علاقه ی بیشتری به مصرف آنها نشان می دهند.

اما نکته ی جالب اینجاست که قهوه های اندونزی با وجود اینکه از طرفداران بسیاری در بازارهای جهانی مربوط به فروش و خرید قهوه برخوردار است، اما تنها حدود 25 درصد از قهوه ی تولیدی اش از نژاد دانه قهوه عربیکا می باشد. و 75 درصد دیگر شامل دانه قهوه روبوستا می شود.

قهوه اندونزی

قهوه های معروف اندونزی!

همانطوری که پیش تر اشاره کردیم اندونزی قهوه های محبوبی را تولید و به بازارهای جهانی قهوه عرضه می دارد. از مهم ترین و معروف ترین قهوه های تولیدی اندونزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. قهوه های خاص کاپی لوواک
  2. قهوه توراجا
  3. قهوه آچه
  4. قهوه مندلینگ

4مورد نام برده شده در فوق از جمله معروف ترین قهوه های اندونزی محسوب می شوند. اما در میان همه آنها قهوه کاپی لوواک گران قیمت ترین نوع قهوه های اندونزی می باشد.

پست های مرتبط