قهوه

لانگ بلک ترکیبی منحصر به فرد از اسپرسو

لانگ بلک ترکیبی منحصر به فرد از اسپرسو

وقتی در کافی شاپ یک فنجان قهوه لانگ بلک سفارش می دهید احتمالا چیزی که برای شما آماده می شود شباهت زیادی به آمریکانو دارد اما با یک تفاوت. درست مثل آمریکانو، لانگ بلک هم با پایه اسپرسو درست می شود و می توان گفت لانگ بلک ترکیبی منحصر به فرد از اسپرسو است. مواد تشکیل دهنده لانگ بلک و آمریکانو هم یکی است پس یعنی از یک خانواده و خویشاوند هستند: اسپرسو و آب جوش. اما تفاوت این دو در چیست؟ تفاوت در روش آماده سازی این دو است. در این مقاله از سیراف قهوه به شما می گوییم قهوه لانگ بلک چیست و چه چیزی آن را منحصر به فرد می کند.

لانگ بلک ترکیبی منحصر به فرد از اسپرسو

قهوه لانگ بلک چیست؟

منوی قهوه تقریباً همیشه با کشف و اختراعات جدید در حال تکامل است؛ بنابراین پنجاه‌درصد احتمال دارد که قبلاً با عبارت قهوه لانگ بلک روبرو شده باشید. اگر نام نوشیدنی کافئین دار شنیده باشید، به‌احتمال‌زیاد در آن زمان در استرالیا و نیوزیلند بوده‌اید که معمولاً در منوها در آن نواحی مشاهده می‌شود. قهوه لانگ بلک نوشیدنی بر پایه اسپرسو است که معمولاً درنتیجه ریختن یک قاشق اسپرسو در حدود 100 تا 120 میلی‌لیتر آب گرم ساخته می‌شود. این یک همراه عالی برای مصرف‌کنندگان کافئین است که دوست دارند نوشیدنی‌های قهوه خود را دوست داشته باشند و آرزو می‌کنند قهوه بیش از چند جرعه دوام بیاورد.

تفاوت قهوه لانگ بلک با آمریکانو

تفاوت اصلی آمریکنو با لانگ بلک در نحوه مخلوط شدن آب گرم با اسپرسو است. در حالی که یک آمریکانو با ریختن آب داغ روی اسپرسو ساخته می شود، اما برای لانگ بلک عکس این روند است. با ریختن اسپرسو روی آب داغ، در نتیجه لانگ بلک کریمای بیشتری نسبت به آمریکانو حفظ می شود.

به طور معمول، یک لانگ بلک نیز با آب کمتری نسبت به یک آمریکانو تهیه می شود. بنابراین غلظت بیشتری دارد، به این معنی که طعم اسپرسو در آن بیشتر مشخص و بارز است. اما لانگ بلک نباید با قهوه لانگو -Lungo- که یک شات اسپرسو رقیق (به خاطر مقدار آب بیشتر) است اشتباه گرفته شود.

همانطور که از نام آن پیداست لانگ بلک معمولاً بدون شیر درست می شود. لونت می گوید: “آب اضافه شده به شما اجازه می دهد تا عطر و طعم قهوه باز شود و ویژگی ها و مشخصات دانه قهوه  بو داده را برجسته می کند و طبعا می توانید برای مدت طولانی تری از قهوه خود لذت ببرید!”

لانگ بلک یکی از قهوه های قوی می باشد، حتی از اسپرسو هم قوی تر به طوریکه در روش درست کردن این قهوه، اگر 23 گرم قهوه آسیاب شده استفاده شود، 20 گرم عصاره قهوه بدست می آید، که تقریباً 20 ثانیه طول می کشد!

لانگ بلک ترکیبی منحصر به فرد از اسپرسو

تفاوت‌های طعمی:

لانگ بلک با توجه به کرمایی که روی نوشیدنی است شدت و قوت بیشتری دارد و کم کم به انتهای نوشیدنی که برسید از شدتش کمتر می‌شود. عجب ماجرایی!

اما آمریکانو طعمی یکدست و یکنواخت را به حس چشایی شما منتقل می‌کند زیرا پس از ترکیب با آب، همه چیز با هم ترکیب می‌شود، به این دلیل که با ریختن آب همه چیز هم میخورد. اما اگر توجه کنید این مورد در لانگ بلک متفاوت است. شما اسپرسو را روی آب میریزید و نوشیدنی زیاد مخلوط نمی‌شود.

مواردی که در مورد قهوه لانگ بلک باید در نظر گرفت

یک لانگ بلک به معنای یک قهوه خوشمزه است. لانگ بلک به طور سنتی بدون شیر سرو می شود به این معنی که طعم های ترکیب اسپرسوی بیشتری از آنچه در کاپوچینو یا فلت وایت وجود دارد قابل دریافت است.

در کنار افزودن طعم های دیگر یا شیر، می توانید خود اسپرسو را نیز تغییر دهید تا طعم دیگری به نوشیدنی بدهد. یکی از این تغییرات شامل افزودن یک قهوه غلیظتر مانند  ریسترتو دوبل به آب داغ است. با افزودن یک قهوه غلیظ تر، رنگ لانگ بلک پررنگ تر و با  اسید کمتر می شود و حس دهانی آن بیشتر شربتی است.

در حالی که تهیه یک قهوه لانگ بلک نسبتاً ساده است، مانند هر نوع نوشیدنی دیگری، باید مراقب باشید. ریختن اسپرسو روی آبی که بیش از حد گرم باشد، روی طعم لانگ بلک تأثیر می گذارد. این همچنین به این معنی است که مشتریان باید منتظر خنک شدن نوشیدنی خود باشند و نمی توانند بلافاصله از آن لذت ببرند.

توصیه می شود از آبی استفاده کنید که تا حدود 70 درجه سانتی گراد گرم شده باشد زیرا باعث می شود لانگ بلک “شفافیت بیشتر طعم و پایان به اصطلاح تمیز” داشته باشد. همچنین نوشیدنی را شیرین نگه می دارد و به آن کمک می کند تا لایه کرم بالای آن را حفظ کند. اگر هنگام ریختن اسپرسو آب خیلی گرم باشد کریما با سرعت بیشتری از بین می رود.

لانگ بلک ترکیبی منحصر به فرد از اسپرسو

قهوه لانگ بلک ممکن است شبیه نوشیدنی های دیگر بر پایه اسپرسو باشد، اما روش منحصر به فرد تهیه آن، تن واری و حس دهانی متمایز به آن می بخشد که آن را از آمریکانو جدا می کند. دانستن اینکه چه چیزی آن را منحصر به فرد می کند، به شما کمک می کند تا متوجه شوید بیشتر به مذاق چه افرادی خوش می آید: شاید افرادی که به دنبال چیزی بیشتر از یک فنجان قهوه سیاه و بدون افزودنی هستند یا کسی که به دنبال گزینه دیگری به عنوان جایگزین آمریکانو است. در هر صورت، این اطلاعات به شما کمک می کند تا لانگ بلک های با کیفیت تری درست کنید و از آن ها لذت ببرید.

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.