قهوه روبوستا، ویژگی ها و مشخصات

قهوه روبوستا گونه ای دیگر از گیاه قهوه است که در کنار قهوه عربیکا نوشیدنی دلچسبی را برای شما می سازند. اگر چه محبوبیت روبوستا کمتر از عربیکاست و این بخاطر عطر و طعم مخملی و دلپذیر عربیکاست.

قهوه روبوستا که برای رشد و نمو در ارتفاع کمتر از 1000 متر از سطح دریا می روید گاهی تا 10 متر رشد می کند و بسیار تنومند تر و بزرگ تر از گونه عربیکاست.

آسیب پذیری کمتر گیاه روبوستا در برابر آفات و حشرات باعث شده است تا شرایط رشد و بهره وری آن بسیار ساده تر از گونه عربیکا باشد و شاید همین نکته باعث شده تا قیمت قهوه روبوستا کمتر از عربیکا باشد.

البته ناگفته نماند که همان عطر و بوی دلپذیرتر قهوه عربیکا در محبوبیت این دانه قهوه بی تاثیر نیست. اگر چه قهوه روبوستا از نظر کافیین دو برابر بیشتر از عربیکا کافیین دارد.

اما برای آماده شدن یک قهوه دلچسب بهتر است تا از ترکیب قهوه روبوستا و عربیکا در کنار همدیگر استفاده کرد.

آنهایی که می خواهند از قهوه برای بالا رفتن تمرکز و دقت خود استفاده کنند بیشتر به دنبال نوشیدن قهوه روبوستا هستند، چرا که کافیین موجود در قهوه روبوستا باعث بالا رفتن بیشتر تمرکز و دقت خصوصا در زمان رانندگی یا کارهایی می شود که به دقت و تمرکز نیاز دارند.

دانه های عربیکا همچنین دارای فوم غلیظی هستند که باریستاهای حرفه ای همیشه برای داشتن ظاهر زیباتر قهوه سعی میکنند حداقل مقدار کمی از این قهوه را در ترکیبات خود استفاده کنند.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]ویتنام بزرگترین تولید کننده و صادر کننده قهوه روبوستا در جهان است[/box]

ویژگی های دانه قهوه روبوستا:

برخی از انواع قهوه روبوستا: