قهوه جاوه

مراکز پخش قهوه جاوه

پخش قهوه جاوه ، توزیع‌کننده دانه قهوه جاوه مرغوب است. قهوه جاوه از خاک‌های حاصلخیز آتشفشانی و مملو از مواد معدنی جزیره جاوه به دست آمده است.

جزیره جاوه به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی خط استوا هم دارای هوای رطوبتی و هم از طرفی در ساعاتی از روز آفتابی است. به این دلیل قهوه جاوه با اطمینان می‌توان گفت در یکی از مطلوب‌ترین شرایط آب و هوایی کشت شده است.

قیمت ارزان و کیفیت عالی قهوه جاوا باعث توجه بسیاری مراکز خرید و فروش عمده قهوه در جهان به این جزیره شده است.

پخش قهوه جاوه

مشخصات قهوه جاوه اندونزی

قهوه جاوه از نوع عربیکا درجه یک به حساب می‌آید. البته هنگام خرید از پخش قهوه جاوه خوب است ابتدا اطلاعاتی درباره این محصول داشته باشید.

قهوه جاوه در جزیره‌ای به همین نام و جزو کشور اندونزی به کشت می‌رسد. قهوه جاوه به روش‌های شسته و طبیعی به فرآوری می‌رسد. مزارع قهوه جاوه بیشتر در منطقه‌ای بین کوه‌های آتشفشانی ایجن(Ijen) و دشت‌ ایجن‌(Ijen) قرار دارند.

قهوه جاوه در ارتفاعی نزدیک به 1400 متر از سطح دریا می‌روید.

پخش قهوه جاوه

کیفیت قهوه جاوه و ویژگی‌ها

نوع: عربیکا گونه‌ی تیپیکا
ارتفاع مزارع از سطح دریا: بین 750 تا 1500 متر
رایحه: آجیلی
طعم‍ها: آجیلی، مالتی، شکلاتی و شیرین
بادی: فول بادی، خوشمزه و دلپذیر
اسیدیتی: متوسط و شادی‌آور

پخش قهوه جاوه

دانه قهوه جاوه مانسون

بخشی از قهوه کشت جزیره جاوا به روش مانسونینگ به فرآوری می‌رسد. به طور دقیق یعنی اینکه دانه خام قهوه را در فصول بارش‌های موسمی در معرض رطوبت هوای آزاد و گرم قرار می‌دهند.

فرآیند مانسونینگ ممکن است تا سه سال به طول بینجامد. در اثر چنین فرآیندی دانه قهوه از نظر بادی و طعم بسیار غنی می‌شود. همچنین از اسیدیتی آن کاسته می‌شود.

در طی این مدت دانه قهوه از سبز روشن به قهوه‌ای روشن تغییر رنگ می‌دهد. همچنین طعمی چوبی‌مانند به خود می‌گیرد.

پخش قهوه جاوه

قهوه موکا جاوه

ابتدا باید ذکر کرد که قهوه جاوه پایه‌ای بسیار عالی برای ترکیب اسپرسو است. اما قهوه موکا جاوه نیز یکی از قدیمی‌ترین ترکیب‌های قهوه است که با این دانه درست می‌کنند.

موکا جاوا را از ترکیب کردن قهوه جاه اندونزی و قهوه موکا عربی(یمن) تهیه می‌کنند. طعم به نسبت تند قهوه موکا یمن مکملی بسیار مطلوب برای طعم خالص، ملایم و متعادل قهوه جاوه به شمار می‌رود.

پخش قهوه جاوه

پخش قهوه جاوه

فروش عمده قهوه جاوه امروزه در بسیاری از فروشگاه‌ها و مراکز رُست قهوه فراگیر است. هم به دلیل کیفیت فوق‌العاده طعم و هم به خاطر قیمت مناسب، بسیاری از مشتریان تمایل به خرید این قهوه دارند.

مراکز آنلاین پخش قهوه جاوه نیز می‌توانند این محصول را تازه و به صورت عمده برای مصرف‌کنندگان تهیه نمایند. اطلاعات جزیی محصول به سادگی در سایت قابل دسترس است.

 

 

پست های مرتبط