دانه قهوه سوماترا

مرکز فروش دانه قهوه مرغوب سوماترا

کشور اندونزی یکی از بهترین تولیدکنندگان قهوه در مقایسه با دیگر مناطق جهان به حساب می آید. از مناطق قهوه‌خیز اندونزی می‌توان به سوماترا، سولاوسی، جاوا،‌ بالی و پاپوآ اشاره کرد.

منطقه سوماترا در غربی‌ترین بخش کشور اندونزی قرار دارد. قهوه سوماترا به شیوه فرآوری دانه قهوه که به نیمه‌شسته یا خیس پوست‌کنی معروف است،‌ شناخته می‌شود. این روش در کشور برزیل رایج است. پس از آنکه غلاف قرمز رنگ میوه قهوه‌ در آب خیس خورد، به‌ وسیله دستگاه جدا می شود. دانه‌های قهوه که  همچنان پوسته لزجی به دورشان است تقریبا یک روز به‌همان حالت می‌مانند تا این پوسته زدوده شود. پس از آن دانه‌ها معمولا در دستگاه اتوماتیک خشک‌کن خشک می‌شوند. دانه قهوه پس از طی این مراحل همچنان دارای پوسته‌ای کاغذی‌‌ است که به‌ وسیله دستگاه جدا می‌شود. حاصل این فرآیند، دانه‌ی ورم‌کرده و سفیدرنگ قهوه است که به‌ تدریج رو به سبزی می‌گراید. اسیدیته‌ی پایین و body سنگین قهوه اندونزی درست حاصل همین شیوه‌ی فرآوری دانه قهوه است.

شما خریداران گرامی در ایران می‌توانید دانه قهوه منطقه سوماترا را که در کشور اندونزی کشت می شود به صورت آنلاین تهیه نمایید. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق کانالهای ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط