قهوه عربی

مرکز فروش قهوه عربی صادراتی

عربیکا یکی از دو گونه برجسته از دانه‌های قهوه در سراسر جهان است و گونه دیگر نیز روبوستا (Robusta) نام دارد. قهوه عربیکا بیش از ۸۰ درصد از تولید دانه‌های قهوه در جهان را به خود اختصاص داده است و به خاطر داشتن طعم و کیفیت برتر، استثنایی به ‌حساب می‌آید. در امارات متحده عربی نیز این قهوه با نام قهوه خلیجی شناخته می‌شود.

مرکز فروش قهوه عربی صادراتی

مشخصات بهترین قهوه عربی اصل

مشخصات بهترین قهوه عربی اصل یک نکته­‌ی مهم در مورد قهوه­‌ی عربی این است که این قهوه تنها در روش دم کردن با سایر قهوه­‌ها از قبیل قهوه ترک و قهوه فرانسه متفاوت است و نام قهوه­‌ی عربی نباید شما را یاد دانه‌­های قهوه‌­ی عربیکا بیندازد. باید بدانید که هر پودر قهوه­ای که برای قهوه‌ ترک مناسب باشد، برای این قهوه هم مناسب خواهد بود. اما اگر دنبال وسیله ­‌ای هستید که هم بتوانید به روش ترک و هم عربی قهوه را آماده کنید، توصیه­‌ی ما جَذوه (همان قهوه‌ جوش مسی است. این دمای ایده‌ آل برای اولین برخورد آب با پودر قهوه است.

وقتی بحث آماده ‌سازی به میان می‌آید نیز این قهوه معمولا در قوری‌های سنتی مخصوص که دله (dallah) نام دارند، دم می‌شود. گزینه‌های مختلفی مانند هل، میخک و زعفران نیز به دانه‌های قهوه عربی که به‌صورت درشت آسیاب شده‌اند، افزوده می‌شود و می‌توان از آن‌ها در فرایند آماده ‌سازی قهوه استفاده کرد. می‌توان قهوه پودر شده را در ظرف ریخته و سپس به آن هل و میخک اضافه کرد و درنهایت نیز روی آن آب جوش ریخت.

بیماران مبتلا به دیابت و برخی از انواع بیماری‌های قلبی نیز می‌توانند با نوشیدن قهوه عربی از پیشرفت بیماری خود جلوگیری کرده و حتی به سمت درمان پیش روند. در واقع فرقی نمی‌کند کدام‌یک از روش‌های تهیه قهوه را انتخاب کرده‌اید، درهرصورت مصرف زیاد آن ممکن است برای سلامتی شما مضر باشد. برای برخی افراد با بیماری‌های خاص، مصرف قهوه حتی در حد کم نیز باید بااحتیاط صورت گیرد. این افراد حتما باید با پزشک متخصص خود در زمینه نوشیدن قهوه عربی صحبت کنند تا میزان مجاز مصرف قهوه را به‌صورت دقیق بدانند.

قیمت خرید قهوه عربی اصل

قیمت خرید قهوه عربی اصل از قهوه عربی در رخداد های مذهبی‌ مانند ماه رمضان و عید فطر، گردهمایی‌های اجتماعی عصرگاهی و نشست‌ های تجاری نیز برای پذیرایی استفاده می‌ شود. این قهوه تنها ازنظر آماده ‌سازی منحصربه ‌فرد نیست بلکه نحوه سرو شدن آن و روش نوشیدن آن نیز منحصربه ‌فرد است. فنجان که یک نوع بسیار ظریف و کوچک از لیوان است برای نوشیدن قهوه عربی به کار گرفته می‌ شود. فنجان قهوه باید حداکثر تا نیمه ‌پر شود و میهمان باید حداقل یک فنجان قهوه بنوشد، هرچند که رسم نوشیدن سه فنجان قهوه نیز وجود دارد.

خرید قهوه عربی با توجه به کیفیت آن قیمت بالایی دارد اما قیمت قهوه عربی در مراکز عمده فروشی نسبتا مناسب است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.