دانه قهوه ترک

نمایندگی خرید و فروش دانه قهوه ترک

خرید بهترین دانه قهوه ترک را می توان از طریق نمایندگی ها و مراکز پخش معتبر به صورت مستقیم انجام داد. قهوه ترک در سراسر دنیا شهرت دارد. کشور ترکیه جزو کشورهای تولید کننده قهوه در جهان نیست، نام گذاری این قهوه به نام قهوه ترک اشاره به شیوه ای از دم کردن قهوه دارد.

این شیوه دم کردن قهوه که با وسیله ای بنام جزوه یا ایبریک در کشور ترکیه و همچنین ارمنستان انجام می شود به این صورت است که دانه قهوه ترک را پس از آسیاب کردن به شکل بسیار نرم که مختص همین شیوه دم کردن قهوه با آب سرد در جزوه ریخته و بر روی حرارت بسیار ملایم دم می کنند.

قهوه ترک، جزء سوغاتی های خوب ترکیه محسوب می شود. اما آنچه بیشتر باعث شهرت قهوه ترک شده است؛ شیوه دم کردن و سرو قهوه در این کشور می باشد. تقریباً در همه نقاط جهان از جمله ایران خودمان قهوه ترک سرو می شود. همان طور که گفتیم؛ علاوه بر اصالت دانه های قهوه ترک، طرز تهیه آن مهم است.

مهم ترین مراحل درست کردن قهوه ترک را در ادامه ذکر می کنیم:

 1. ریختن آب سرد در جزوه
 2. اضافه کردن یک قاشق غذاخوری قهوه به ازای هر فنجان و جوشیدن با حرارت ملایم
 3. اضافه کردن مقداری شکر در صورت تمایل
 4. هم زدن قهوه روی شعله بسیار کم
 5. کف کردن قهوه
 6. باید مراقب باشیم، قهوه زیاد نجوشد.
 7. تقسیم کردن کف قهوه در فنجان ها
 8. باقیمانده قهوه باید چند ثانیه دیگر بجوشد.
 9. ریختن قهوه روی کف قهوه در فنجان ها
دانه قهوه ترک

خرید دانه قهوه ترک مرغوب از قهوه سیراف

فروش دانه قهوه ترک

فروش دانه قهوه ترک، بخش مهمی از اقتصاد کشور ترکیه را تشکیل داده است. زیرا این دانه ها در اغلب نقاط جهان شهرت دارند. هر چند که قهوه ترک را در اکثر بازارها می توان پیدا کرد؛ اما بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند؛ در هنگام بازگشت به سرزمین خود، دانه های تازه قهوه ترک را به عنوان سوغات همراه ببرند. دانه های بو داده و برشته شده قهوه ترک معمولاً آسیاب شده و به صورت پودر مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید قهوه ترک

خرید و فروش دانه قهوه ترک به شیوه های مختلفی انجام می گیرد. این محصول به صورت پودر یا دانه سالم در بسیاری از مراکز پخش مواد خوراکی خریداری می شود.

همچنین چند مورد از مراکزی که قهوه ترک را سرو می کنند؛ عبارتند از:

 • کافی شاپ ها
 • اغذیه فروشی ها
 • رستوران ها
 • بوفه مدرسه یا دانشگاه
 • قهوه خانه های سنتی و مدرن
 • هتل های مجهز داخل و خارج کشور

نمایندگی پخش دانه قهوه ترک

نمایندگی پخش دانه قهوه ترک

یکی از بهترین روش های خرید و فروش انواع دانه قهوه ترک، ارتباط با نمایندگی های مستقیم پخش این محصول می باشد. چرا که از طریق نمایندگی ها می توان قهوه ترک را با قیمت بسیار مناسبی تهیه کرد. به خصوص اگر دانه های قهوه ترک به صورت عمده خریداری شوند. زیرا در این حالت بسیاری از واسطه ها حذف شده اند.

پست های مرتبط