قهوه

گران قیمت ترین قهوه های دنیا

گران قیمت ترین قهوه های دنیا

قهوه یک نوشیدنی بسیار رایج و پرطرفدار در جهان است که طرفداران بسیار زیادی دارد. در این مقاله لیست گران قیمت ترین قهوه های دنیا را در اختیار شما قرار می‌دهیم که با آن‌ها آشنا شوید. قهوه کوپی لوواک یکی از گران قیمت ترین قهوه ها می‌باشد که به عنوان قهوه civet از آن یاد می‌کنند که از کشور اندونزی سرچشمه گرفته است. اگر می‌خواهید گران قیمت ترین قهوه ها را بشناسید، با قهوه سیراف همراه باشید و این مقاله را از دست ندهید.

معرفی گران قیمت ترین قهوه ها:

مصرف این نوشیدنی پرطرفدار در بین جوانان بسیار رایج است و جوانان بیشتر از بقیه‌ی افراد به این نوشیدنی علاقه‌مند هستند. قهوه‌ها در انواع مختلفی وجود دارند و هنگام خرید قهوه با گزینه‌های زیادی روبرو خواهید شد. حال لیست گران ترین قهوه های دنیا را در اختیار شما قرار می‌دهیم که با گران قیمت ترین قهوه ها آشنا شوید:

قهوه Finca El lnjerto :

این قهوه علاوه بر اینکه یکی از گران قیمت ترین قهوه ها در جهان می‌باشد، لیاقت این را دارد که یکی از 5 قهوه معروف در جهان باشد. شرکت سازنده‌ی این قهوه توسط یک پدر و پسر رهبری می‌شود و این پدر و پسر اقدامات زیادی برای تولید این قهوه در جهت حفاظت از محیط زیست انجام داده‌اند.

این قهوه در گواتمالا در آمریکای لاتین تولید می‌شود. این قهوه در اثر شکستن لوبیاهای کوچک غنی و کمیاب در یک کانال تولید می‌شود. این شکستن برای بهبود کیفیت آن می‌باشد. این قهوه جایزه‌های فراوانی دریافت کرده است و طعم میوه‌ای و شیرینی دارد. این قهوه ارزش خوردن و امتحان کردن را دارد و قیمت هر پوند آن بین 400 تا 500 دلار است.

گران قیمت ترین قهوه های دنیا

قهوه Saint Helena:

نام این قهوه‌ی خاص از جزیره‌ای که این گیاه در آن کاشته شده است، گرفته شده است. جزیره سنت هلنا در اقیانوس اطلس واقع شده است و حمل و نقل به آن جا بسیار پر هزینه است. به همین دلیل این قهوه یکی از قهوه‌های گران در جهان می‌باشد. طعم این قهوه طعم کارامل با کمی طعم مرکبات همراه با بافت نرم است. بسیاری از افراد مبلغ هنگفتی را برای خوردن این نوشیدنی پرداخت می‌کنند و از خوردن آن لذت می‌برند. قیمت هر پوند از این قهوه، 79 دلار می‌باشد.

Kopi Luwak :

قهوه کوپی لوواک یکی از گران قیمت ترین قهوه ها می‌باشد که به عنوان قهوه civet از آن یاد می‌کنند که از کشور اندونزی سرچشمه گرفته است. موضوع شگفت انگیزی که در مورد این قهوه وجود دارد، این است که بسیاری از مردم حاضر هستند یک فنجان قهوه خریداری کنند که از نخل سیوت تهیه شده است. گربه‌های زباد کلافهای قهوه را می‌خورند  و اجازه می‌دهند که دانه‌ها در طی هضم، در بدنشان تخمیر شوند. دانه‌های قهوه در روده آن‌ها هضم نمی‌شود و آن را دفع می‌کنند. این موضوع باعث شده است که این قهوه یک قهوه منحصر به فرد و خاص باشد که طعم بی نظیری دارد.

بعد از دفع شدن آن، مدفوع مورد نظر برشته می‌شود و دانه‌های قهوه civet تولید می‌شوند. سپس آن را دم می‌کنند و در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. این نوع قهوه یکی از محبوب‌ترین و گران قیمت ترین قهوه هادر جهان می‌باشد که قیمت هر فنجان آن 35 تا 100 دلار می‌باشد. این قهوه طعم بی نظیری دارد که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

قهوه عاج سیاه :

ممکن است تصور کنید که قهوه کوپی لوواک تنها قهوه‌ای می‌باشد که از دفع حیوانات تهیه می‌شود. اما این‌چنین نیست و قهوه‌های دیگری هم وجود دارند که به این صورت تهیه می‌شوند. به طور مثال قهوه Black lvory Coffee که در شمال تایلند وجود دارد و یکی از گران قیمت ترین قهوه ها در جهان می‌باشد. این قهوه با استفاده از دانه‌های قهوه‌ای که به فیل‌ها می‌دهند، تولید می‌شود.

به این صورت که بعد از خوردن این دانه‌ها توسط فیل‌ها، بعد از مدتی آن را دفع می‌کنند. سپس این مواد را جمع آوری می‌کنند و آن را دم می‌کنند. توجه داشته باشید که طی فرآیند هضم که در بدن فیل انجام می‌شود، پروتئین‌های موجود در قهوه تجزیه می‌شوند و تلخی قهوه مقداری کاهش پیدا می‌کند. با این وجود این قهوه عطر بسیار دلپذیر و طعم منحصر به فردی دارد و طرفداران زیادی هم دارد. به همین دلیل این قهوه یکی از گران قیمت ترین قهوه ها در جهان می‌باشد.

بدست آوردن دانه‌های قهوه دفع شده کار سختی می‌باشد و برای این منظور باید تعداد زیادی از دانه‌ها، توسط فیل مصرف شوند و همین موضوع باعث شده است که این قهوه، گران ترین قهوه در دنیا باشد. قیمت هر فنجان از این قهوه، 50 دلار یا هر پوند بیش از 500 دلار است. بله این قهوه واقعا گران است اما ارزش چشیدن مزه آن را دارد و می‌توان گفت بهترین قهوه در دنیا می‌باشد.

قهوه اوسپینا:

قهوه اوسپینا که از بو دادن لوبیا های کمیاب اقاقیا تولید می‌شود. این گیاه‌ها در آند کلمبیا و در کوه‌های آتشفشانی غنی آن رشد می‌کنند. دانه‌های قهوه بعد از رسیدن، به صورت دستی چیده می‌شوند و بعد از آن تخمیر می‌شوند و آن‌ها را در آفتاب خشک می‌کنند تا زمان پخت آن فرا رسد. مزرعه قهوه اوسپینا در سال 1835 ایجاد شده است و به خوبی رشد کرده است. قیمت هر پوند از این قهوه 120 دلار می‌باشد.

گران قیمت ترین قهوه های دنیا

قهوه Hacienda La Esmeralda :

این قهوه را در مزرعه Hacienda La Esmeralda در کوه بارو پرورش می‌دهند. این شرکت قهوه متعلق به خانواده پترسون می‌باشد که در جمهوری پاناما قرار دارد. دانه‌های این قهوه در مزرعه‌ای که در غرب پاناما قرار دارد، رشد می‌کنند. این قهوه عطر شیرین و طعم بسیار لذیذی دارد و طرفداران بسیار زیادی دارد که مجذوب آن هستند. این قهوه‌ی معروف موفق به کسب جوایز زیادی در مسابقات قهوه در سراسر جهان شده است و هر پوند آن 350 دلار قیمت دارد.

قهوه کونا :

قهوه کونا یکی دیگر ازقهوه هایی می‌باشد که طرفداران خاص خود را دارد. این گیاه خاص در منطقه‌ی کونا در هاوایی پرورش داده می‌شود. زیرا این منطقه آب و هوای بسیار خوبی دارد. تعداد بسیار کمی مزرعه Kona در این منطقه وجود دارد و برای رشد آن به شرایط منحصر به فردی مانند: وجود خاک آتشفشانی سرشار از ماده معدنی و مواد مغذی نیاز دارید. به همین دلیل این نوع قهوه بسیار کمیاب و گران قیمت است. توجه داشته باشید که قیمت این قهوه با توجه به درصد Kona موجود در آن متفاوت است. به عنوان مثال قیمت قهوه 100 درصد کونا، 30دلار برای هر پوند می‌باشد.

قهوه جامائیکای کوهستان:

این قهوه محبوبیت بالایی در بین مردم دارد. با توجه به بارندگی مناسب، خاک آتشفشانی و رطوبت زیاد در کوه‌های معروف جامائیکای بلو که در ارتفاع 5000 پا می‌باشد، لوبیاها به خوبی رشد می‌کنند و کیفیت بالایی دارند. میوه‌های این قهوه بعد از گذشت زمان طولانی می‌رسند و آماده برداشت می‌شوند که این موضوع باعث شده است که قهوه جامائیکای کوهستان یک قهوه‌ی متفاوت باشد. این کوهها محل کوچکی برای پرورش این محصول می‌باشند و این موضوع باعث شده است تعداد این دانه‌ها کم باشد و قیمت‌ زیادی داشته باشند.

این قهوه، تلخ نیست و طعم بسیار ملایم و خاصی دارد و اسیدیته آن پایین است. به همین دلیل است که این قهوه، یک قهوه منحصر به فرد و محبوب است. این قهوه در ژاپن بسیار مشهور است و مصرف بالایی دارد. به همین دلیل است که  این کشور به عنوان بزرگ‌ترین وارد کننده قهوه جامائیکا بلو می‌باشد. قیمت هر پوند آن 60 دلار است.

قهوه Swiss Water Decaf Kona:

ممکن است عاشق خوردن قهوه باشید اما عصرها و شب‌ها از خوردن آن خودداری کنید. زیرا کافئین موجود در آن شما را بیدار نگه می‌دارد. این قهوه بهترین گزینه برای شما به شمار می رود زیرا با استفاده از قهوه کوآ تولید شده است و طعم و عطر قهوه را دارد اما کافئین ندارد. برای جذب کافئین از دانه‌های مورد نظر از زغال فعال استفاده شده است. به همین دلیل قهوه مورد نظر طعم بدون کافئین خواهد داشت. گیاه این قهوه در آتشفشان Mauna Loa در هاوایی رشد می‌کند و هر پوند آن 55 دلار است.

گران قیمت ترین قهوه های دنیا

قهوه Guatemala Geisha:

این نوع قهوه یکی از گران قیمت ترین قهوه ها در جهان می‌باشد. این مزرعه قهوه بین دو آتشفشان تاکانا و تاجومولکو قرار دارد. کافئین این قهوه 30 درصد کمتر از حد معمولی آن می‌باشد. طعم شکلاتی و دلپذیری دارد که به دلیل وجود خاک آتشفشانی ایجاد شده است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که گران قیمت ترین قهوه ها هم ممکن است تاثیرات منفی در بدن شما داشته باشند، پس بهتر است در مصرف آن زیاده روی نکنید.

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.