قهوه سیراف, قهوه

4 روش دم کردن قهوه در خانه

4 روش دم کردن قهوه در خانه+قهوه سیراف

طرز تهیه دم کردن قهوه در خانه و تهیه آن به عنوان یک نوشیدنی دارای روش های مختلفی می باشد. به طور کلی این روش ها به چهار دسته تقسیم بندی شده اند. در ادامه سایت قهوه سیراف به بررسی این چهار روش می پردازد و به شما آموزش می دهد که چگونه می توانید در خانه این نوشیدنی خوش عطر و بو را تهیه کنید.

دم کردن قهوه در خانه با تحت فشار قرار دادن آن

یکی از روش های بسیار پر طرفدار برای دم کردن قهوه، تحت فشار قرار دادن آن است. در واقع آماده کردن قهوه اسپرسو از طریق تحت فشار قرار دادن آب داغ امکان پذیر است.

برای تهیه این نوشیدنی دلپذیر باید یک قوری که دارای سه بخش است را مورد استفاده قرار دهید. این قوری معروف به موکاپات است. ابتدا در بخش پایین قوری آب بریزید. در بخش میانی نیز پودر قهوه را بگذارید و قوری را روی گاز قرار دهید. بعد از اینکه آب داخل قوری جوش آمد، با فشار وارد بخش میانی آن می گردد. در نهایت هم قهوه اسپرسو در بخش بالایی قوری جمع می شود و شما می توانید آن را در یک فنجان بریزید و میل کنید.

روش های مختلف و متنوعی برای دم کردن قهوه در خانه وجود دارد.

قهوه اسپرسو + قهوه سیراف

دم کردن قهوه در خانه به روش جوشاندن

یکی از روش های بسیار قدیمی و البته متداول برای دم کردن قهوه در خانه، به خصوص قهوه ترک جوشاندن آن می باشد.  برای این کار به یک قهوه جوش نیاز دارید. در صورت عدم دسترسی به آن می توانید از یک قوری نیز استفاده کنید. مقداری قهوه به همراه آب را داخل قوری یا قهوه جوش خود بریزید و اجازه دهید که آرام آرام جوش آید.

دم کردن قهوه در خانه به روش جوشاندن

دم کردن قهوه به روش خیساندن

دم کردن قهوه به روش خیساندن

ظرفی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد، یک استوانه شیشه ای است که یک پیستون صافی دار دارد. در این روش دانه آسیاب شده قهوه با آب داغ مخلوط می شود و ترکیب آنها از صافی رد می شود.

یکی از راحت ترین و رایج ترین روش های خیساندن نیز استفاده از فرنچ پرس می باشد. به همین منظور مقداری قهوه فرانسه و کمی آب جوش داخل فرنچ پرس بریزید و شروع به تکان دادن آن کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که کف به وجود آمده روی قهوه از بین رود. بعد دوباره روی آن مخلوط آب جوش بریزید. در ظرف را بگذارید و اجازه دهید تا مخلوط داخل آن دم بکشد. پس از گذشت ده دقیقه فیلتر فرنچ پرس را به آرامی به سمت پایین فشار دهید. نوشیدنی شما آماده شده است.

باید بدانید این نوع از قهوه غلظت زیادی ندارد و میزان کافئین موجود در آن وابسته به نوع قهوه ای است که شما انتخاب می کنید.

دم کردن قهوه با کمک نیروی جاذبه

دم کردن قهوه با کمک نیروی جاذبه

در این روش باید پودر قهوه را داخل یک صافی بریزید و آب جوش به صورت قطره قطره روی پودر بچکد. در واقع نیروی جاذبه در این روش کمک می کند تا قطره های آب از میان پودر قهوه عبور کنند و نوشیدنی خوش طعمی را به وجود آورند. طعم این نوشیدنی کاملا وابسته به میزان پودر و آبی است که استفاده می کنید

 

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.