قهوه سیراف, قهوه

طرز تهیه دم کردن قهوه عربی در خانه با دله

طرز تهیه دم کردن قهوه ی عربی

طرز تهیه دم کردن قهوه عربی در خانه با دله ، قهوه ی عربی یکی از قهوه های خاص در جهان به شمار می آید. چون طرز تهیه آن نسبت به دیگر روش ها کاملا متفاوت می باشد. این نوع از قهوه اکثرا در کشورهای حاشیه خلیج فارس و شهرهای جنوبی ایران سرو می گردد.

تاریخچه کهن و جایگاه ویژه این نوع از قهوه سنتی در کشورهای عربی باعث شده تا این نوشیدنی تلخ در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت برسد. قهوه عربی با وسیله ای به نام دله تهیه می شود و در مراسم مختلفی همچون عروسی، عزا و غیره سرو می شود.

اگر شما هم علاقه دارید طعم این قهوه متفاوت و خوش طعم را بچشید، با این مطلب سایت قهوه سیراف همراه باشید، تا با طرز تهیه آن آشنا شوید.

قهوه ی عربی خوش عطر و خوش طعم با دله سرو می شود.

وسایل مورد نیاز برای طرز تهیه دم کردن قهوه عربی در خانه با دله

وسایل مورد نیاز برای طرز تهیه دم کردن قهوه ی عربی در خانه با دله

یکی از ظروف مورد نیاز برای تهیه این نوع از قهوه، المحماس می باشد. المحماس ظرفی گود و استوانه ای شکل است. این ظرف برای برشته کردن دانه های قهوه مورد استفاده قرار می گیرد. قهوه درجه یک عربی را در این ظرف می ریزند تا به رنگ قهوه ای یا زرد در آید. بعد از اینکه دانه های قهوه کاملا برشته شدند، آنها را داخل یک جعبه چوبی قرار می دهند تا سرد شود.

مجمر یا هاون نیز یک ظرف استوانه ای شکل است که عمیقا گود است. دانه های برشته شده قهوه را بعد از سرد شدن داخل این هاون ها می ریزند و آنها را می کوبند.

برای دم کردن قهوه ی عربی از دو نوع ظرف استفاده می کنند. یکی گم گم یا قم قم است که برای جوشاندن و آماده سازی اولیه قهوه از آن استفاده می کنند. بعد قهوه آماده شده را داخل ظرف کوچکتری به نام دله می ریزند و برای مهمانان سرو می کنند.

اما شما برای دم کردن این نوع قهوه به تمامی این ظروف احتیاج ندارید. بلکه می توانید پودر قهوه عربی آماده را تهیه کنید و با دله آن را دم کنید.

مواد لازم برای دم کردن قهوه عربی یک نفر

مواد لازم برای دم کردن قهوه ی عربی یک نفر

طرز تهیه دم کردن قهوه عربی

  • یک فنجان آب
  • یک یا دو قاشق چایخوری پودر قهوه عربی
  • یک عدد میخک آسیاب نشده
  • یک عدد هل آسیاب شده
  • اضافه کردن چند پر زعفران و مقدار کمی زنجبیل نیز کاملا اختیاری است.

شیوه دم کردن قهوه عربی

ابتدا یک فنجان آب داخل ظرف دله بریزید. بعد ظرف روی شعله حرارت ملایم گاز قرار دهید. زمانی که آب داخل دله یکی دو قل زد، آن را مدت سی ثانیه از روی گاز بردارید. وقتی دمای آب از نقطه جوش پایین آمد، پودر قهوه را به آب اضافه کنید و آن را هم بزنید.

دوباره دله را روی حرارت ملایم گاز بگذارید. بگذارید تا قهوه مدت ده تا دوازده دقیقه روی حرارت بماند. وقتی که به تدریج کف یا فوم قهوه روی سطح آب به وجود آمد، آن را از روی شعله بردارید.

اجازه دهید قهوه دم کشیده یک دقیقه ای در یک جا ساکن باشد. بعد ادویه های گفته شده را به آن اضافه کنید. سپس دوباره دله را روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا دوباره فوم قهوه تشکیل شود.

بعد دله را از روی گاز بردارید و اجازه دهید حدود 5 دقیقه، پودر قهوه ته نشین شود. حالا قهوه ی عربی خوش عطر شما آماده است. آنها را در فنجان بریزید و نوش جان کنید.

طرز تهیه دم کردن قهوه ی عربی در خانه+قهوه سیراف

طرز تهیه دم کردن قهوه عربی در خانه

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.