قهوه سیراف, قهوه

طرز تهیه اسموتی قهوه و موز

طرز تهیه اسموتی قهوه و موز

طرز تهیه اسموتی قهوه و موز اسموتی یکی از نوشیدنی های بسیار مقوی و البته خوشمزه محسوب می شود که اولین بار در کشور آمریکا درست شده است. این نوشیدنی فوق العاده از ترکیب یخ، شیرین کننده و میوه های یخ زده تهیه می شود. به همین خاطر تنوع این نوشیدنی بسیار زیاد است. اما می توان اسموتی قهوه و موز را یکی از جذاب ترین انواع آن دانست. این نوشیدنی مقوی می تواند یک میان وعده بسیار مناسب برای شما محسوب شود. با سایت قهوه سیراف همراه باشید تا بتوانید با طرز تهیه این نوشیدنی خنک و خوشمزه آشنا شوید.

مواد لازم

سه عدد موز یخ زده

سه لیوان شیر

سه قاشق غذاخوری کره بادام زمینی

یک چهارم پیمانه قهوه غلیظ دم شده

یک چهارم پیمانه تکه های یخ

یک دوم قاشق مربا خوری پودر کاکائو

یک چهارم قاشق چایخوری وانیل

سس شکلات به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه اسموتی قهوه و موز وابسته به سلیقه شما است.

دستورالعمل طرز تهیه اسموتی قهوه و موز

در مرحله اول موزها را به صورت ورقه ای برش دهید و سپس آنها را داخل فریزر بگذارید. حدود چهار ساعت زمان دهید تا موزها یخ بزنند.

پس از فریز کردن موزها، یک قهوه غلیظ دم کنید. بگذارید تا قهوه کمی خنک شود و بعد آن را در یخچال قرار دهید. شما می توانید قهوه دم شده را به مدت پنج روز در یخچال خود نگهداری کنید.

اما اگر برای تهیه اسموتی عجله دارید می توانید قهوه فوری غلیظ دم کنید و بعد در آن تکه های یخ بریزید تا سرد شود. یا اینکه از فروشگاه ها قهوه سرد آماده شده خریداری کنید.

در مرحله دوم موزها را از فریزر در آورید و داخل مخلوط کن بریزید تا پوره شوند. بعد تکه های یخ را به آنها اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید.

در مرحله بعدی وقتی موزها به خوبی پوره شدند، کره بادام زمینی را به آنها اضافه می کنید و اجازه می دهید تا دوباره مخلوط شوند.

سپس پودر کاکائو و وانیل را بر روی مواد داخل مخلوط کن الک کنید و دوباره مخلوط کن را روشن کنید.

در مرحله چهارم قهوه دم شده را به تمام مخلوط اضافه کنید.

در انتها نیز شیر را به همه مواد اضافه کنید و دستگاه مخلوط کن را برای آخرین بار روشن کنید. مواد که به خوبی با هم مخلوط شدند و بافت یکدستی پیدا کردند، اسموتی شما آماده است. داخل یک لیوان و دیواره های آن را با سس شکلات بپوشانید و نوشیدنی خوش طعم تان را داخل لیوان بریزید. روی آن را می توانید با کمی خامه فرم گرفته، تکه های شکلات و یا تکه های موز تزئین کنید.

فوت و فن های تهیه اسموتی قهوه و موز

بهتر است شیر را کم کم به مخلوط اسموتی خود اضافه کنید. مثلا اول دو لیوان شیر اضافه کنید، اگر غلظت نوشیدنی خیلی زیاد بود، کم کم لیوان سوم را به آن بیفزایید تا به غلظت دلخواه برسد.

اگر دوست دارید که اسموتی شما شیرین تر باشد کمی شیرین کننده به آن اضافه کنید. بهتر است شیرین کننده ها طبیعی باشد. عسل یا شیره افرا گزینه های مناسبی برای شیرین کردن نوشیدنی شما هستند.

شما می توانید وابسته به سلیقه خود به ترکیب بالا انواع مغز، غلات مانند جو دو سر پرک و غیره نیز اضافه کنید.

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.