قهوه سیراف, قهوه

چگونه با هسته خرما قهوه درست کنیم

چگونه با هسته خرما قهوه درست کنیم

چگونه با هسته خرما قهوه درست کنیم ؟ قهوه یکی از نوشیدنی های دل انگیز و بسیار پر طرفدار در کل جهان می باشد. اما وجود کافئین در این نوشیدنی باعث شده تا برخی از افراد بر خلاف میل باطنی شان نتوانند از آن استفاده کنند. اگر شما نیز از این جمله افراد هستید، نگران نباشید. چون قهوه هسته خرما جایگزین بسیار مناسبی برای شما محسوب می شود. شما به راحتی می توانید طرز تهیه این نوشیدنی خوش طعم را در سایت قهوه سیراف آموزش ببینید. اما پیش از آن باید ببینیم این نوشیدنی چیست و چرا برای تهیه آن باید از هسته خرما استفاده کنیم؟

قهوه هسته خرما چیست؟

قهوه هسته خرما که بعضی از افراد آن را با نام دمنوش هسته خرما هم می شناسند، از پودر شدن هسته های خرما تهیه می گردد. از قدیم الایام اعراب مقیم خاورمیانه از هسته خرما استفاده می کردند تا با آن یک نوشیدنی درست کنند.

اما مشهور است که اولین بار دستور تهیه این نوشیدنی بی نظیر توسط یک پژوهشگر اهل بم به نام آقای محمد امیرزاده سلجوقی ارائه گشته است.

چرا از هسته خرما استفاده کنیم؟

مصرف این نوشیدنی جالب باعث می شود تا از مشکلات و بیماری های متعددی همچون کبد چرب، دیابت و مشکلات کلیوی جلوگیری گردد. وجود پروآنتوسیانیدین در این نوشیدنی که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد به خوبی از کلیه ها و کبد شما محافظت می نمایند.

از دیگر خواص هسته خرما می توان به وجود مواد مغذی و معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، روی، منیزیم، آهن و فسفر اشاره نمود. علاوه بر تمامی اینها هسته خرما خواص آنتی ویروسی نیز دارد.

ظاهر  و عطر نوشیدنی هسته خرما شباهت زیادی به قهوه دارد. این شباهت تا حدی زیاد است که شاید تشخیص آنها از یکدیگر تنها از عهده یک متخصص برآید. از همین رو این ماده غذایی بسیار مفید می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای قهوه باشد.

مواد لازم:

تعداد زیادی هسته خرما

موکاپ

قهوه هسته خرما دارای خواص بسیار زیادی می باشد.

طرز تهیه قهوه خرما

ابتدا هسته های خرما را به خوبی بشویید و تمیز کنید. بعد آنها را حدود یک ساعت در آب قرار دهید تا خیس بخورند. اگر هسته های خرما بیشتر از یک ساعت در آب خیس بخورند، امکان دارد تغییر شکل دهند.

بعد مواد اضافی ای که به هسته ها چسبیده را جدا کنید. حتی پوست نازکی که روی هسته ها را گرفته نیز از آن جدا نمایید. مهم ترین و زمان برترین مرحله تهیه این نوشیدنی، همین مرحله می باشد. چون اگر چیزی روی هسته ها باقی بماند، هنگام دم کردن می سوزند و قهوه شما طعم بدی می گیرد.

پس از انجام مرحله جداسازی، هسته ها را داخل سینی فر بریزید و بگذارید تا در گرمای فر خشک شوند. پس از آن باید هسته ها را در یک تابه تفت بدهید. بعد از آن دوباره هسته ها را به مدت نیم ساعت در فر 170 درجه قرار دهید. اگر در این نیم ساعت، هسته ها برشته نشده بودند، آنها را دوباره برای یک ربع دیگر داخل فر بگذارید.

پس از اینکه هسته های خرما به خوبی برشته شدند، آنها را داخل آسیاب قهوه یا یک هاون بکوبید تا پودر شوند. سپس قهوه هسته خرما شما آماده است. پودر آماده شده را داخل صافی موکاپات بریزید و آن را مثل همیشه دم کنید.

 

جهت بررسی دیگر محصولات قهوه سیراف به اینستاگرام ما سر بزنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.