دانه قهوه‌ کلمبیا

قهوه کلمبیا

قهوه‌ کلمبیا از نوع عربیکا است و در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا به کشت می‌رسد. قهوه‌ کلمبیا از نظر اندازه متوسط است(medium-bodied). اسیدیته‌ی بالا(high acidity) ، رایحه‌ی کاراملی و طعم شیرین و آجیلی دارد.

قهوه کلمبیا

قهوه‌ی عربیکای کلمبیا از گران‌ترین انواع قهوه در جهان به شمار می‌رود. کیفیت قهوه‌ی کلمبیا تحت تاثیر عوامل مختلفی است: ارتفاع جغرافیایی، عرض جغرافیایی، کیفیت خاک، بارش‌های استوایی، دمای مناسب و میزان بارش‌ها در کنار نحوه‌ی شستشوی دانه‌های قهوه و فرآیند خشک کردن آن باعث شده قهوه‌ی کلمبیا کیفیت ممتازی داشته باشد.

همچنین دقت ویژه‌ی کشاورزان در انتخاب بذر مناسب، شستشوی دانه‌های به ثمر رسیده و بو دادن آن باعث به عمل آمدن چنین قهوه‌ی فوق‌العاده با کیفیتی شده است. در ضمن فعالیت و نظارت فدراسیون قهوه‌کاران کلمبیایی در طول سالیان متمادی به کشاورزان کلمبیایی راهنمایی‌ها و آموزش‌های لازم را منتقل کرده است. به همین دلیل برندهای معتبر جهانی تمایل زیادی به بسته‌بندی و توزیع دانه‌ی قهوه کلمبیا دارند. برای اینکه هم یک محصول کشاورزی با کیفیت را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و هم اینکه از ارزش‌ها، پشتکار و ابعاد اجتماعی تولید قهوه در کلمبیا مطلع هستند. در نتیجه مشتریان قهوه‌ی کلمبیا ضمن مصرف یک محصول عالی با ارزش‌ها و پشتکاری که در پس فرآیند کشت قهوه‌ کلمبیا قرار دارد، سهیم می‌شوند.

 

قهوه کلمبیا

ویژگی های قهوه کلمبیا

ارتفاع رشد: 1200 تا 2000 متر بالاتر از سطح دریا

گونه های عربیکا: بوربن، تایپیکا، کاتورا، تابی، کلمبیا، مارگارپه، کاستیلو

دوره برداشت: سپتامبر – دسامبر

شیوه های فرآوری: تر یا شسته شده، خشک

aroma: کارامل، کاکائو

favor: شیرین (میوه ای)، مرکبات

body: متوسط

اسیدیته: بالا

قهوه کلمبیا

در کشور کلمبیا کشت دانه‌های قهوه نقش بسیار مهمی در صنعت کشاورزی ایفا می کند.در این کشور مساحتی حدود ۸۷۰۰۰۰ (هشتصد و هفتاد هزار) هکتار از مزارع زیر کشت دانه قهوه قرار دارد. همچنین جمعیتی بالغ بر پانصد هزار نفر مشغول به کشت و تولید این محصول هستند.
درآمد و معاش حدود دو میلیون کلمبیایی به کشت قهوه وابسته است. در ضمن حدود 60 درصد از کشاورزان این منطقه در مساحتی کمتر از یک هکتار کشت می کنند. محصول قهوه صادر شده از کشور کلمبیا ترکیبی از محصولات بیش از پنجاه کشت‌زار مجزاست. ولی با این وجود همگی محصولات درجه یک تولید می کنند. مشتریان زیادی از آمریکای شمالی، اروپا و آسیا متقاضی خرید دانه‌ی قهوه‌ی کشور کلمبیا هستند.

خریداران و علاقمندان به مصرف قهوه‌ی کلمبیا در ایران می‌توانند برای تهیه‌ی این محصول به صورت آنلاین یا کسب اطلاعات بیشتر از طریق کانالهای ارتباطی زیر با مدیر فروش ما تماس حاصل فرمایند.

پست های مرتبط